KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio

Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio

Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad

category
0
events
Average rating: <b>4.63</b> out of 5
Average rating: 4.63 / 5
Do you like it here?
Share it with others...
   
Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin stworzyli wspólnie wyjątkowy projekt z serii "Great American Songbook". Ten pierwszy zaśpiewał doskonale jak zawsze, ten drugi jest autorem stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji. Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye'a czy Stevie Wondera. Wydawnictwo promują: "This Is Not America" w oryginale wykonane przez Davida Bowiego i Pata Metheny oraz "Lovely Day" Billa Withersa i "Tears In Heaven", jak również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność. Na tym polega właśnie geniusz twórców tych numerów - one są ponadczasowe. Zawsze staram się wyciągnąć z kompozycji to, co jest ich istotą, przeżyć wyjątkowe chwile, w których spoglądamy na rzeczy z pozoru malutkie, spowszedniałe - Mieczysław Szcześniak Mieczysław Szcześniak nagrał siedem solowych płyt, na festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane. Zrealizowaliśmy ten projekt nie po to, żeby zrobić coś lepiej, ale żeby przefiltrować te legendarne dla nas piosenki przez naszą wrażliwość. Takim, a nie innym wyborem chcieliśmy uniwersalnie potraktować przeszłość. "Songs From Yesterday" to spojrzenie na to, co dla nas było i jest ważne, inspirujące. Sięgnęliśmy po numery, które są kamieniami milowymi muzyki, ale bardzo ważne były też historie, które opowiadają - Krzysztof Herdzin Krzysztof Herdzin z kolei jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem. W różnych muzycznych rolach pojawił się aż na dwustu płytach, z czego szesnaście pokryło się złotem a trzy platyną. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Finding Neverland", a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku.
Mietek Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio - videos and images
Latest comments and opinions from our clients
May 22, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Agata and wrote:
"To było cudowne doznanie. Koncert na najwyższym poziomie. Klasa sama w sobie, artyści niezapomniani!"
May 20, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Anna and wrote:
"Wspaniały koncert - jak każdy z udziałem Krzysztofa Herdzina, Cezarego Konrada i Roberta Kubiszyna - muzycy z najwyższej półki - słyszałam ich na żywo już wielokrotnie! Przyjemny wokal Mietka Szcześniaka. Bardzo miły wieczór."
May 19, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Maciej and wrote:
"Dla takich chwil warto żyć. Wspaniały koncert."
May 19, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Katarzyna and wrote:
"Cudowne I piękne spotkanie. Pełne inności. Pięknie brawo. "
May 19, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Magdalena and wrote:
"Fantastyczny koncert, muzycy pierwsza klasa! Głos Mietka jak zawsze wspaniały. "
May 19, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Mieczysław and wrote:
"Znakomite Trio Krzysztofa Herdzina i równie doskonały głos Mietka Szcześniaka. Uśmiechy którymi siebie nawzajem oraz publiczność obdarzają stwarzają cudowną atmosferę. "
May 19, 2016
Rating: 2 out of 5
pl
Emilia and wrote:
"Coś nie stykło"
April 10, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Krystyna and wrote:
"Bardzo miło spędziłam czas. Polecam wszystkim, którzy lubią 'zwolnić' słuchając pięknych dźwieków."
April 9, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Lucyna and wrote:
"Mile spędzony wieczór! Ciekawe interpretacje bardzo znanych utworów.Wspaniali muzycy. a ciepły wokal p.Szcześniaka jak zwykle urzeka!"
April 9, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Aleksandra and wrote:
"Mietek jak zwykle bezkonkurencyjny ???? Natomiast Krzysztof Herdzin to mój ulubiony aranżer. Interesuje mnie wszystko, co komponuje, aranżuje. Ogólnie"nie-śpieszny koncert" super. Stary Maneż, to wyjątkowe miejsce, byłam tu już kolejny raz. Więcej takich imprez i w przystępnych cenach ???? "
April 9, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Maria and wrote:
"Bardzo chciałam obejrzeć na żywo koncert Mietka Szcześniaka a także doskonałego Krzysztofa Herdzina. Ciekawa jazzowa interpretacja znanych utworów, niektóre trudne dla przeciętnego słuchacza. Jestem zadowolona, że wybrałam właśnie tego artystę, którego silny głos momentami chciał rozsadzić mury "Starego Maneżu"."
April 9, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Lucyna and wrote:
"Muzyka niespieszna dla tych dla których muzyka nie jest tylko wypełnieniem ciszy.Znacie?...Znamy... to posłuchajcie!!"
April 9, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Anna and wrote:
"Rewelacyjny wokal jak zawsze miło było usłyszeć , jednak na żywo efekt piorunujący. "
April 9, 2016
Rating: 2 out of 5
pl
Magdalena and wrote:
"Niestety byłam zawiedziona. Koncert słabo przygotowany i niespójny. Nieciekawe i mało przemyślane aranże znanych przebojów. Wielka szkoda, bo każdy z wykonawców jest świetnym muzykiem."
April 9, 2016
Rating: 5 out of 5
pl
Anna and wrote:
"Cudowny, czrodziejski wieczór. Muzyczna magia tworzona przez muzyków najwyższej klasy."