KupBilecik

Joanna Jeżewska, Justyna Panfilewicz, Marian Opania, Jakub Sienkiewicz, Jan Kondrak, Izabela Szafrańska

few fans - sign up
Koncert piosenek do tekstów Jacka Kaczmarskiego z programu " Mój zodiak". Muzyka : Zbigniew Łapiński, Marcin Partyka ("Rak") Aranżacje piosenek: Zbigniew Łapiński , Marcin Partyka Kierownictwo zespołu muzycznego : Marcin Partyka Wykonawcy: Joanna Jeżewska, Justyna Panfilewicz, Marian Opania, Jakub Sienkiewicz, Jan Kondrak, Izabela Szafrańska. Felietony Zbigniewa Łapińskiego czyta Marian Opania. Reżyseria: Katarzyna Walentynowicz.
There are currently no events matching this query!
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Koncert piosenek do tekstów Jacka Kaczmarskiego "Znaki Zodiaku" w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48

comments writed by viewers

Filip
2018-04-10 13:01:30
"Fantastyczne, nietuzinkowe wydarzenie! Mam wielką nadzieję, że to się jeszcze powtórzy."
Piotr
2018-04-10 08:33:34
"Muzyka Zbigniewa Łapińskiego. Słowa Jacka Kaczmarskiego. Ten wieczór musiał być udany... Nie zawiodłem się. Dalej go słyszę w moich uszach. Dziękuję!"

news of music and film

Postacie polskiej popkultury pod przewodnictwem Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego (Kult) oraz Janusza Zdunka (Kult) ratują polskie pieśni ludowe przed wyginięciem, poruszając niezwykle ważny, ale trudny temat. Do tej pory ukazały się trzy utwory nagrane wraz z Sanah, Matyldą Damięcką i Michałem Szpakiem. Kolejną odsłoną jest utwór "Niech monarchowie" z udziałem Vito Bambino. To wzruszająca pieśni o równości ludzi wobec śmierci. - Życie prezydenta i generała warte jest tyle samo, co życie dziecka, lekarza, kierowcy ciężarówki czy szeregowego żołnierza - mówią muzycy. - I skończy się tak samo, niezależnie czy pod gołym niebem, czy za grubym murem pałacu. Tym, którzy o tym zapomnieli, przypominamy, korzystając z dorobku naszej kultury ludowej. Wszystko zaczęło się od Radka Łukasiewicza, Jarka Ważnego i Janusza Zdunka, którzy postanowili zmierzyć się z tematem przemijania, śmierci i żałoby. Mimo, iż to elementy nieuchronne, będące częścią codzienności, stanowią w naszym kraju kulturowe tabu. Muzycy stworzyli niezwykłe kompozycje, które pomogą słuchaczowi spojrzeć na kwestie ostateczne z innej perspektywy i dzięki temu pomóc mu w oswajaniu trudnych doświadczeń. Materiały do "Rzeczy ostatnich" to wynik wielu godzin rozmów i spotkań z pasjonatami tematu z całego kraju; twórcami ludowymi z Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Podkarpacia; wiejskimi kantorami, śpiewakami i śpiewaczkami. Podróży po polskich wsiach, miastach i miasteczkach. Wkrótce okazało się, że na podróży się nie skończy. Na podstawie zebranych przez Jarka Ważnego tekstów i zrębów melodii (nagrywanych na dyktafon w kole gospodyń wiejskich czy podczas bezpośrednich spotkań ze śpiewakami) powstały kompozycje skierowane do współczesnego odbiorcy. - Od początku rozumieliśmy trudność zadania, żeby współczesna "piosenkowa" produkcja nie pozbawiła pierwotnych pieśni ich właściwego ducha i sensu - mówią muzycy. - Zdajemy też sobie sprawę, jaka ciąży na nas odpowiedzialność: niektóre z tych utworów nigdy nie zostały profesjonalnie nagrane, nie posiadały także aranżacji – wszystkie były tradycyjnie wykonywane "a capella" przez płaczków pogrzebowych, nierzadko z improwizowanymi melodiami. Postanowiliśmy nagrać je z wokalistami, uprawiającymi na co dzień różne style, których barwy głosu i emocjonalność pozwolą odnaleźć się w tej osobliwej materii. Są to Michał Szpak, Matylda Damięcka, Vito bambino i inne popularne postaci. Album dedykujemy Bartowi Sosnowskiemu, który zaśpiewał z nami w utworze "Cokolwiek w świecie". Premiera albumu "Rzeczy ostatnie" została zaplanowana na 25 marca.
Tryptyk "O jak fałszywe wszystko" to trzy utwory, będące nowoczesną odsłoną polskich pieśni ludowych, cennej części naszej kultury. W pierwszych dwóch odsłonach zaśpiewali Matylda Damięcka i Michał Szpak, a z jej trzecią częścią zmierzyła się młoda wokalistka - królowa list przebojów i muzycznych podsumowań. W "Przyjdzie Panie zaginąć" sanah przełamuje tabu dotyczące śmierci. Wszystkie utwory stanowią zapowiedź płyty "Rzeczy ostatnie", która ukaże się w marcu 2022 roku. W jej nagraniu udział wzięli czołowi polscy (i nie tylko) artyści. Wszystko zaczęło się od Radka Łukasiewicza, Jarka Ważnego i Janusza Zdunka, którzy postanowili zmierzyć się z tematem przemijania, śmierci i żałoby. Mimo, iż to elementy nieuchronne, będące częścią codzienności, stanowią w naszym kraju kulturowe tabu. Muzycy stworzyli niezwykłe kompozycje, które pomogą słuchaczowi spojrzeć na kwestie ostateczne z innej perspektywy i dzięki temu pomóc mu w oswajaniu trudnych doświadczeń. - Taka właśnie jest idea albumu "Rzeczy ostatnie" - mówią członkowie Polskich Znaków.. Chcemy przełamać związane ze śmiercią tabu, która w świecie kultury obrazkowej jest na wielu poziomach estetyzowana. Próbować ją oswoić. Jako społeczność robimy dziś wszystko żeby jej nie oglądać, żeby wszystko odbyło się za zamkniętymi drzwiami domu pogrzebowego. Coraz rzadziej towarzyszymy bliskim w odchodzeniu, często jesteśmy pozostawieni sami sobie w przeżywaniu trudnego czasu żałoby. Chcielibyśmy, żeby nasze utwory pomogły patrzeć na odchodzenie jako rzecz zwyczajną i codzienną, jako na część życia. Materiały do "Rzeczy ostatnich" to wynik wielu godzin rozmów i spotkań z fascynatami tematu z całego kraju; twórcami ludowymi z Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Podkarpacia; wiejskimi kantorami, śpiewakami i śpiewaczkami. Podróży po polskich wsiach, miastach i miasteczkach. Wkrótce okazało się, że na podróży się nie skończy. Do projektu przyłączyło się wiele osób, w tym Joo Joostberens, który stworzył film dokumentalny na temat tych niezwykłych wycieczek, oraz artyści, którzy również postanowili uratować piękne polskie pieśni pogrzebowe, integralną część rodzimej spuścizny kultury ludowej. Tryptyk "O jak fałszywe wszystko" to zapowiedź płyty "Rzeczy ostatnie" (premiera w marcu 2022 roku), filmu dokumentalnego oraz festiwalu Rzeczy Ostatnie, który odbędzie się w dniach 30 października - 1 listopada. W ramach imprezy odbędą się koncerty, pokazy filmowe i stand-upy. Wystąpią m. in. O.S.T.R., Abelard Giza, Polskie Znaki, Vito Bambino, Michał Szpak, Meek, Oh Why?, Matylda Damięcka, Klub Komediowy, Dj Kebs.
Polscy widzowie także będą mogli podziwiać obraz od 27 sierpnia. Co ciekawe, obraz najpierw trafi do dystrybucji w Europie, a dopiero tydzień później w USA. Akcja "Tenet" rozgrywa się w świecie międzynarodowych szpiegów. Szczegóły fabuły nie zostały jednak ujawnione. W filmie grają John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine i Kenneth Branagh. Christopher Nolan niedawno podkreślił, że jego nadchodzące dzieło powinno być oglądane w kinie. - Ze wszystkich filmów, które zrobiłem, chyba ten najbardziej stworzony jest na duże ekrany, do sal ze świetnym systemem audio - przekonuje reżyser. - Ten obraz i dźwięk najlepiej sprawdzi się w kinie, na dużym ekranie. Robiliśmy w przeszłości wielkie filmy, ale ten, chociażby z uwagi na poziom akcji, przekracza wszystko, co stworzyliśmy wcześniej. Christopher Nolan odpowiada za scenariusz i reżyserię. Po zrealizowaniu trylogii o Batmanie Christopher Nolan zyskał status gwiazdy wytwórni Warner Bros. Producenci nie żałują pieniędzy na projekty Anglika i zazwyczaj się im to opłaca. Ostanie filmy twórcy to "Dunkierka" oraz "Interstellar".
Do oglądania finałowego odcinka zaprasza Barbara Wypych, czyli serialowa Kaja. Ostatni odcinek będzie można zobaczyć we wtorek o 22:00 w AXN. Już teraz zapraszamy też do oglądania powtórek całego 2. sezonu serialu. Wszystkie odcinki "Znaków 2" będzie można oglądać od środy 3 czerwca w AXN. "Znaki" to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich. Po latach od tajemniczego zabójstwa studentki, dochodzi do kolejnych zbrodni. W 2. sezonie podążamy za historią zaginięcia córki komisarza Treli, a później także jej przyjaciółki. W niewyjaśnionych okolicznościach znika również para podróżników. Prowadzone są ciągłe poszukiwania. Śledztwo jednak zbacza z torów, gdy komisarz dowiaduje się kto odpowiada za zaginięcie jego jedynego dziecka. Zło w Sowich Dołach nie śpi, a dziwnymi zdarzeniami żyją ogarnięci strachem mieszkańcy miasteczka. Serial to gatunkowe połączenie kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego. W drugim sezonie ponownie zagrali m.in. Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Mirosław Kropielnicki, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Rafał Cieszyński, Helena Englert, Magdalena Żak i Paulina Gałązka. Do obsady dołączyli też Barbara Wypych i Rafał Mohr.
"Znaki" to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich. Po latach od tajemniczego zabójstwa studentki, dochodzi do kolejnych zbrodni. W 2. sezonie podążamy za historią zaginięcia córki komisarza Treli, a później także jej przyjaciółki. W niewyjaśnionych okolicznościach znika również para podróżników. Prowadzone są ciągłe poszukiwania. Śledztwo jednak zbacza z torów, gdy komisarz dowiaduje się kto odpowiada za zaginięcie jego jedynego dziecka. Zło w Sowich Dołach nie śpi, a dziwnymi zdarzeniami żyją ogarnięci strachem mieszkańcy miasteczka. Serial to gatunkowe połączenie kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego. W drugim sezonie ponownie zagrali m.in. Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Mirosław Kropielnicki, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Rafał Cieszyński, Helena Englert, Magdalena Żak i Paulina Gałązka. Do obsady dołączyli też Barbara Wypych i Rafał Mohr. Serial wyreżyserowali Jakub Miszczak (Sprawiedliwi - Wydział kryminalny, Licencja na wychowanie) i Monika Filipowicz (Przyjaciółki, Linia życia). Za scenariusz drugiego sezonu odpowiadają Wojciech Miłoszewski (Prokurator, Wataha), Błażej Przygodzki (Sprawiedliwi - Wydział kryminalny, Policjantki i Policjanci, Licencja na wychowanie), Katarzyna Berenika Miszczuk (seria powieści Kwiat paproci) i Marzena Podgórska (Licencja na wychowanie, Na sygnale). Premiera najnowszej polskiej produkcji AXN przewidziana jest na 7 kwietnia.
"Znaki" to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich. Po latach od tajemniczego zabójstwa studentki, dochodzi do kolejnych zbrodni. W 2. sezonie podążamy za historią zaginięcia córki komisarza Treli, a później także jej przyjaciółki. W niewyjaśnionych okolicznościach znika również para podróżników. Prowadzone są ciągłe poszukiwania. Śledztwo jednak zbacza z torów, gdy komisarz dowiaduje się kto odpowiada za zaginięcie jego jedynego dziecka. Zło w Sowich Dołach nie śpi, a dziwnymi zdarzeniami żyją ogarnięci strachem mieszkańcy miasteczka. Serial to gatunkowe połączenie kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego. W drugim sezonie ponownie zagrali m.in. Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Mirosław Kropielnicki, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Rafał Cieszyński, Helena Englert, Magdalena Żak i Paulina Gałązka. Do obsady dołączyli też Barbara Wypych i Rafał Mohr. Serial wyreżyserowali Jakub Miszczak (Sprawiedliwi - Wydział kryminalny, Licencja na wychowanie) i Monika Filipowicz (Przyjaciółki, Linia życia). Za scenariusz drugiego sezonu odpowiadają Wojciech Miłoszewski (Prokurator, Wataha), Błażej Przygodzki (Sprawiedliwi - Wydział kryminalny, Policjantki i Policjanci, Licencja na wychowanie), Katarzyna Berenika Miszczuk (seria powieści Kwiat paproci) i Marzena Podgórska (Licencja na wychowanie, Na sygnale). Premiera najnowszej polskiej produkcji AXN przewidziana jest na 7 kwietnia.
© 2011 - 2024 for KupBilecik.pl - online ticketing system. All rights reserved.
Follow us
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Add your email or phone »
COOKIES MANAGEMENT