KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski, Joakim Milder

category
0
events
Average rating: <b>4.78</b> out of 5
Average rating: 4.78 / 5
Do you like it here?
Share it with others...
   
Trio Marcina Wasilewskiego to najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny w pełni polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium. 7 października ukaże się ich nowy album pt. Spark of Life, czwarty w wytwórni ECM Records, a ósmy w całej 20-letniej karierze zespołu. Do współpracy przy jego nagraniu muzycy zaprosili znakomitego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera i z nim także pojawią się na koncercie w Toruniu. W najnowszym materiale muzycy ulegli magii muzyki Krzysztofa Komedy oraz subtelności gry Mildera impresyjnie rozgrywając " Sleep Safe and Warm " - kompozycję ze słynnego filmu "Rosemary's Baby" Romana Polańskiego. Jak zwykle w projektach Trio pojawiają się kompozycje pianisty Marcina Wasilewskiego (z arcyciekawą "Spark of Life "), ale także, co stało się już tradycją układu płyt polskich muzyków, niezwykle interesującymi, subtelnymi interpretacjami kompozycji Herbiego Hanckocka ("?Actual Proof"), Grażyny Bacewicz ("Largo" w znakomitej aranżacji S. Kurkiewicza), rockowego przeboju The Police ("Message In A Bottle") oraz hitu grupy Hey "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan ". Daremnie szukać podobnej wirtuozerii w muzyce tak kontemplacyjnej i romantycznej. Lider to nie tylko wirtuoz fortepianu, ale też prawdziwy talent kompozytorski. Zespół sięgając po swoje kompozycje, mistrzów jazzu a nawet artystów popowych reinterpretuje znaczenie muzyki improwizowanej tworząc coś czym słusznie zachwyca się cały jazzowy światek. Bez wątpienia tegoroczne Mikołajki jazzowe zapowiadają się absolutnie niezwykle. Honorowy Patronat nad wydaniem płyty i trasą promującą nowy album objęli Ambasadorowie Niemiec i Szwecji. Mecenasem trasy jest STOART Związek Artystów Wykonawców.
Marcin Wasilewski Trio - videos and images
Latest comments and opinions from our clients
December 12, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Franciszek and wrote:
"Wyjątkowo udana impreza!Trio Wasilewskiego to wg mnie światowa klasa i Koszalin może być dumny zarówno z organizacji tego koncertu,jak i z tego że Kurkiewicz i Wasilewski to koszalinianie!"
December 11, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Maria and wrote:
"perfekcja wykonania radowała ucho"
December 11, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
grzegorz and wrote:
"Byłem na ich 5-6 koncertach w ciągu kilkunastu lat i choć startowali z wysokiego poziomu, to wciąż jest lepiej:-)."
December 11, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Andrzej and wrote:
"Świetny live! Polecam!"
December 11, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Dorota and wrote:
"Magiczne dotknięcie pianisty, świetne zgranie zespołu i intymny klimat muzyki na żywo. Polecam."
December 11, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Jacek and wrote:
"Fantastyczny wieczór, naprawdę warto."
December 11, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Malgorzata and wrote:
"Znakomity sposób na bezstresowe zdobycie biletów na znakomite wydarzenie, takie, jak właśnie koncert formacji Marcin Wasilewski Trio."
December 3, 2014
Rating: 3 out of 5
pl
Marcin and wrote:
"Tak, zdecydowanie warto było wybrać się na ten koncert. Rewelacyjny może nie był, ale na pewno zapamięta się tę muzykę. I warto porównać nagrania z płyty z utworami granymi i improwizowanymi na żywo."
December 2, 2014
Rating: 5 out of 5
pl
Mieczysław Adamc and wrote:
"Rewelacyjny koncert. Szczególnie dobrze zagrane były twory wykonywane przez samo trio. Czuć było ich znakomite zgranie, a przy tym fortepian Wasilewskiego był wtedy wyraźnie wiodącym instrumentem. Komeda na bis był pięknym zamknięciem koncertu."