KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Wilki

Wilki

Robert Gawliński, Mikis Cupas, Maciej Gładysz, Stanisław Wróbel, Andrzej Smolik, Hubert Gasiul, Michał Rollinger, Adam Żwirski, Marek Chrzanowski, Marcin Ciempiel, Leszek Biolik, Dariusz Nowak, Marcin Szyszko

category
0
events
Average rating: <b>5</b> out of 5
Average rating: 5 / 5
Do you like it here?
Share it with others...
   
Polski zespół rockowy założony w 1990 roku w Warszawie przez Roberta Gawlińskiego. Skład zespołu wykrystalizował się dopiero na sesji, podczas której nagrywano album Wilki (1992 rok). Płyta stała się bestsellerem, wg. nieoficjalnych danych rozeszła się w nakładzie 1 mln egzemplarzy. Utwór Son of the Blue Sky podbił wszystkie krajowe listy przebojów. Na rozkładance od kasety czytamy: "Prace nad płytą zaczęliśmy w STODOLE w składzie: Mikis Cupas - gitara, Michał Rollinger - instr. klawiszowe, ŚP. Adam Żwirski - git. basowa, Darek Nowak - perkusja, Robert Gawliński - Wokal. Los jednak okazał się okrutny i odszedł Przyjaciel. (...) W trakcie sesji skrystalizował się nowy zespół, który nazwaliśmy WILKI." "Przyjaciel to Adam Żwirski, któremu dedykowany jest utwór Son of the Blue Sky. Wszystkie utwory i teksty na pierwszej płycie (i na wszystkich do 1995 roku) są autorstwa Roberta Gawlińskiego, który jawił się jako charyzmatyczny lider grupy. Pierwsza propozycja Wilków zachwycała swą niezwykłą dojrzałością muzyczną, oryginalnością tekstów, a zarazem niewymuszoną przebojowością. Takie piosenki jak Son of the Blue Sky, Aborygen czy Eli Lama Sabachtani podbiły wszystkie krajowe listy przebojów i na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki popularnej.
Latest comments and opinions from our clients
December 15, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Sylwia and wrote:
"Naprawdę dobry koncert, stał się jeszcze lepszy, gdy wszyscy wstali i poszli pod scenę! Zupełnie inna atmosfera! Polecam"
December 15, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
ANNA and wrote:
"Super koncert-miło spędzony wieczór"
December 14, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Ewa and wrote:
"Koncert udany , byłyśmy z przyjaciółką, z którą znamy się od 1991 prawie tyle ile mają Wilki. Klimatycznie,duże emocje,polecam."
December 13, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Marta and wrote:
"Bardzo fajny koncert - Wilki super !"
January 28, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
MARIUSZ and wrote:
"Za mało hitów, za mało dynamicznych utworów,zbyt statycznie. Rockowa Kapela powinna mieć wiecej energi. Ocena 7/10, ale polecam na raz."
January 28, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Tomasz and wrote:
"Koncert Fantastyczny , szkoda że tak szybko zleciał czas z Wilkami , do następnego razu zatem :-),Robert nic się nie zmienia ,wielka klasa i styl . Wielki szacunek w stronę Roberta :-) Bravo,bravo,bravo ;-)"
January 28, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Ryszard and wrote:
"Koncercik super - klimatyczny"
January 28, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Bogusława and wrote:
"Bardzo udany koncert, Wilki jak zwykle pełen profesjonalizm. Polecam"
January 28, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Jarosław and wrote:
"Sprawna organizacja, bardzo dobry koncert"