KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Dziady Kazimierskie

Dziady Kazimierskie - punkowo-folkowy rootsrock wąwozowy

February 4, 2016 at 8:00 PM

Sales continues until: February 3, 2016 at 12:00 PM

Warszawska 6, Białystok - map »

Ticktes: lack
Prices: no data
Po raz pierwszy w historii świata, zapraszamy na taką muzyczną ucztę w Białymstoku. Projekt Włodka "Paprodziada" Dembowskiego, na co dzień wokalisty Łąki Łan. Panowie traktując zarówno swoją twórczość, jak i codzienność z przymrużeniem oka, bawią się muzyką jak mało kto. Dziady Kazimierskie łączą w swoim "dziadowskim" graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. "Unikalne zjawisko polskiej sceny... trudno powiedzieć której konkretnie, ale na pewno tej fajnej. Żeby była szufladka powiedzmy, że to uliczny folk, żeby było jakieś porównanie to niech będzie że RUTA spotyka Gogol Bordello nad kuflem "Perełki", choć to tylko kawałek prawdy o tym fenomenie... "Dziadowską" muzykę poznajemy w wykonaniu znanych warszawskich załogantów, którym zbrzydła, lekko zasmrodzona aglomeracja stołeczna i pokochali smak "Perły" na dalekiej prowincji. Przypomnieli sobie o nasączonych pijackim artyzmem dziewiczych zakątkach Kazimierza Dolnego, skąd niektórzy z nich pochodzą, a gdzie są już mega-gwiazdami, większymi niż Lady Gaga (autentyk!). Aczkolwiek przewijające się w ich piosenkach wątki "kazimierskie" mają też swój wymiar uniwersalny. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się nieźle bawić przy tych piosenkach. Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja tej jedynej w swoim rodzaju trupy artystyczno-akustyczno-punkowej."  4.02.2016 (czwartek) start około 20:00 Zmiana Klimatu, ul Warszawska 6, Białystok 
Subscribe and you will be immidiately informed about new events! and you will gain access to the best seats before others!
Last comments from our viewers...
November 7, 2016
Rating: 5 out of 5

pl
Kornelia oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert jak najbardziej godny polecenia! Atmosfera bardzo miła i swojska. Dziady Kazimierskie potrafią fantastycznie scalić publiczność w różnym wieku; nie odczułam różnicy pokolenia i bawiłam się cudnie!"
See other events in the city Białystok...
November 10, 2018
8:00 PM
151 opinions:
Average rating: 4.85 / 5
July 22, 2018
7:00 PM
3269 opinions:
Average rating: 4.86 / 5
November 11, 2018
5:00 PM
201 opinions:
Average rating: 4.89 / 5