KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Carmen & Sheherezade - Balet Opery Kijowskiej

Carmen & Sheherezade - Balet Opery Kijowskiej

March 3, 2018 at 6:00 PM

Sales continues until: March 3, 2018 at 5:00 PM

Świerkowa 2, Otrębusy - map »

Ticktes: less than 30 tickets
Prices: from 100 to 120 PLN
Balet klasyczny od wieków ma grono zagorzałych wielbicieli doceniających wirtuozerię tancerzy potrafiących nawet jednym małym gestem wyrazić mnóstwo emocji. Aby zostać dobrym tancerzem klasycznym, oprócz tańca artysta musi posiąść sztukę aktorstwa i mimiki, musi dogłębnie opanować  mowę ciała, aby sprostać niezwykle wyrafinowanym układom choreograficznym, aby moc perfekcyjnie ,"opowiadać" historie pisane muzyką...

Zapraszamy Państwa na tournée w Polsce Baletu Opery Kijowskiej , który przygotował uznane za najpiękniejsze choreografie: balet "Carmen" i balet "Sheherezade" w wykonaniu wybitnych artystów pod dyrekcją słynnego Alexandra Stoyanova. W pierwszej części przedstawienia zobaczą Państwo opowieść o niezwykle nieszczęśliwej miłości, która prowadzi do wielkiej tragedii, o życiowej szczerości tragicznej bohaterki i jej walce, która z góry była przegrana. Druga część w swojej wymowie ma finał odwrotny niż tragedia pięknej Carmen, Sheherezadzie udaje się doprowadzić do zwycięstwa miłości i dobra nad śmiercią i złem. Okrutny sułtan Szachrijar nie wierzący w miłość i wierność kobiet każe ścinać każdą ze swych kolejnych żon, za karę, za zdradę jednej z nich. Dopiero pięknej i inteligentnej Sheherezadzie udaje się powstrzymać ten zbrodniczy rytuał okrutnika za pomocą przemyślnego przekazu historii z "Baśni 1001 Nocy". Są to choreografie wymagające niezwykłej wirtuozerii artystów, bardzo zmysłowe i dramatyczne, po prostu PIĘKNE. W obu częściach dużą rolę odgrywa muzyka Bizeta i Rimskiego - Korsakowa, niewyobrażalnie zmysłowa, piękna i  sugestywna. Mistrzowskie połączenia muzyki klasycznej z hiszpańskim folklorem i rosyjskiej muzyki ludowej z motywami orientalnymi tworzą inny, do dnia dzisiejszego niedościgniony wymiar i kanon.

Historia Opery Narodowej w Kijowie datowana jest na 1867r, kiedy to powołano stały zespół  teatralny powstały na bazie teatrów amatorskich działających przy Akademii Kijowskiej. Jak widać, Kijów ma długą tradycję w dziedzinie Kultury,  pierwsze wzmianki o kijowskich występach tancerzy, akrobatów i klaunów pojawiają się już w starożytności. Przez ostatnie 200 lat Teatr wystawiał największe dzieła operowe i baletowe twórców europejskich: Czajkowskiego, Verdiego, Mozarta, Glinki, Rachmaninowa, Rossiniego, Prokofiewa, Chaczaturiana i wielu  innych mistrzów. Balet Opery Kijowskiej zawsze słynął z wyśmienitych tancerzy i choreografów, docenianych przez największe światowe sceny. Pomimo bardzo napiętych terminów, w marcu 2018 r. ten słynny Zespół odwiedzi również Polskę.

Subscribe and you will be immidiately informed about new events! and you will gain access to the best seats before others!
Last comments from our viewers...
March 13, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Jadwiga oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bilety były w prezencie: obdarowani byli bardzo zadowoleni ze spektaklu, podkreślając taniec i śpiew oraz zadziwieni sprawnością i wdziękiem tancerzy"
March 9, 2018
Rating: 4 out of 5

pl
Paweł oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Tancerka grająca Carmen oraz Szeherezade była naprawde niesamowita, jednak reszta aktorów to niestety tylko górne stany średnie"
March 8, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Ewelina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wspaniale przedstawiona akcja w obydwu spektaklach. Artyści dali z siebie wszystko. Mistrzostwo artystyczne. Nagrodziliśmy ich długimi brawami. Dziękuję za przeniesienie w inne światy dzięki sugestywnej grze i tańcom wspaniałych artystów."
March 8, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Karolina oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam !!!"
March 7, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
maciej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"wyjątkowy balet"
March 5, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Grzegorz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"nie uwiodło mnie to przedstawienie"
March 5, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Wanda oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Zabrakło kilku zdań o spektaklu przed występem . Baletnicy wspaniali, z przyjemnością oglądaliśmy ich mistrzowskie wykonanie."
March 5, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Monika oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Polecam"
March 5, 2018
Rating: 4 out of 5

pl
Boguslaw oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Bardzo dobre przedstawienie, polecam wszystkim, którzy uwielbiają ruch ekspresję bliskość z artystą "
See other events in the city Otrębusy...
October 27, 2018
6:00 PM
24 opinions:
Average rating: 4.96 / 5
November 18, 2018
5:00 PM
222 opinions:
Average rating: 4.96 / 5
October 27, 2018
6:00 PM
24 opinions:
Average rating: 4.96 / 5
November 19, 2018
7:30 PM
164 opinions:
Average rating: 4.85 / 5