KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Joe Louis Walker

Joe Louis Walker (USA) - Blues koncert

July 3, 2018 at 8:00 PM

Sales continues until: June 26, 2018 at 1:25 PM

Słowackiego 1, Kielce - map »

Ticktes: last one ticket
Prices: 99 PLN
ATTENTION! This event has been cancelled - tickets sale has been finished!
Joe Louis Walker, wprowadzony do panteonu sław muzyki bluesowej , Blues Hall of Fame i czterokrotny zwycięzca Blues Music Award świętuje karierę, która sięga pół wieku. Nowy album, Everybody Wants A Piece, utrwala jego bluesowe dziedzictwo. Jego unikatowy głos do złudzenia przypomina barwę Roberta Cray'a jest niesamowity! Patrząc wstecz na jego bogatą historię, Walker mówi: "Chciałbym być znany z wiarygodności i bycia wiernym mojej muzyce i bluesowi. Czasami czuję, że nauczyłem się więcej z moich niepowodzeń, niż z mojego sukcesu. Ale to uczyniło mnie silniejszym i bardziej śmiałym. To pomogło mi stworzyć własny styl. Chciałbym myśleć, że kiedy ktoś włączy jedną z moich płyt, będzie wiedzieć już od pierwszych nut. To Joe Louis Walker.
Zawsze głęboko i ekspresyjnie liryczny Walker kontynuuje pisanie i śpiewanie na tematy uniwersalne. W Black & Blue opowiada o romansie, który się rozpada i próbie, aby go kontynuować. Mówi: "Tekst Let's find a quiet place. A place out of town, We Need to talk this thru, Be honest & True mówi o próbie ratowania związku." Cytuje tytułowy utwór jako kompozycję, która może nie mieć głębokiego znaczenia, ale przedstawiając myśl Everybody wants a piece of your love zostawia dwuznaczność, która mówi sama za siebie. Ze sporą historią i zapleczem w gospel Walker spogląda w kierunku Wade in the Water jako swojego ulubieńca wszech czasów. Jak zdradza: "Inspirujące słowa The water is deep the water is cold it chills my body BUT NOT MY SOUL wyrażają moją wiarę w to, że duchowość poniesie cię, gdy fizyczność nie będzie już mogła. 
Tym razem Joe sprowadził Paula Nelsona do pomocy w tworzeniu albumu, który nagrano w słynnym studiu Chop Shop na wschodnim wybrzeżu. Nelson jest zdobywcą Grammy w kategorii gitarzysta/producent, był także gitarzystą Johnny'ego Wintera legendy blues-rocka, a także występuje gościnnie jako gitarzysta na dwóch utworach w Everybody Wants A Piece. Prawdziwy wirtuoz gitary, unikatowy wokalista i płodny autor tekstów, w swojej karierze koncertował intensywnie na najbardziej renomowanych festiwalach muzycznych na całym świecie i zgromadził rzeszę oddanych fanów. Debiutancki album Walkera z 1986 roku Cold Is the Night zapowiedział jego pojawienie się w oszałamiający sposób, a jego kolejne produkcje ugruntowały pozycję Walkera jako jednego z czołowych bluesmanów na światowej scenie.
Urodzony 25 grudnia 1949 r. w San Francisco. Już w wieku 14 lat chwycił za gitarę. Zaledwie dwa lata później był znaną postacią na scenie muzycznej w Bay Area grając bluesa, a od czasu do czasu skręcając w rock psychodeliczny. Przez chwilę mieszkał z Mike'em Bloomfieldem, który wprowadził go w muzykę Jimiego Hendrixa i Grateful Dead. Walker odbył nawet krótką pielgrzymkę do Chicago, aby sprawdzić tamtejszą scenę bluesową. W 1975 roku wypalony Walker zwrócił się do Boga śpiewając przez następną dekadę z grupą gospel. Kiedy w 1985 roku grupa grała w Nowym Orleanie na Jazz & Heritage Festival, Walker został zainspirowany do ponownego odkrycia swoich bluesowych korzeni. Skompletował The Boss Talkers i w latach 90. połączył wpływy gospel, soul, funk i rocka z jego firmową bluesową wrażliwością na płytach wydanych przez Polydor / Polygram. Albumy te cechują się współpracą Walker a z gronem najlepszych artystów, tj.: Branford Marsalis, James Cotton, Tower of Power, Bonnie Raitt, Buddy Guy, Taj Mahal, Ike Turner i Clarence "Gatemouth" Brown. Walker nieprzerwanie wydawał albumy od przełomu tysiącleci, a ostatnio podpisał kontrakt z Provogue / Mascot Label Group.
NPR Music nazwał Walkera "legendarną, przesuwającą granice ikoną współczesnego bluesa" i w świecie bluesa już mówi się o nim jako o żywej legendzie. Jednak na tym etapie swojego życia Walker szczerze mówi: "Chciałbym zainspirować młodszych muzyków do praktykowania muzyki bluesowej ale po swojemu. Nie bój się mieszać . Nie ma dobrej ani złej drogi tylko to, w jaki sposób chcesz wyrazić siebie. I przede wszystkim dobrze się baw.
Subscribe and you will be immidiately informed about new events! and you will gain access to the best seats before others!
Last comments from our viewers...
July 4, 2018
Rating: 3 out of 5

pl
Andrzej oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Koncert nienajgoszy, choć trochę mnie Joe Luis Walker rozczarował. Reklamowany był jako ikona pewnego stylu a był w zasadzie tylko poprawny."
July 3, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Barbara oceniając napisał(a) dodatkowo:
"OK "
July 3, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Izabela oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wszystko pozytywnie, bez problemów i kłopotów. Zawsze kupuję bilety na koncerty przez kupbilecik.pl Polecam :-) "
July 3, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Jakub oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Rewelacja!"
See other events in the city Kielce...
March 17, 2019
7:00 PM
25 opinions:
Average rating: 4.76 / 5
April 6, 2019
6:00 PM
25 opinions:
Average rating: 4.48 / 5
February 24, 2019
4:00 PM
70 opinions:
Average rating: 4.86 / 5
February 28, 2019
7:30 PM
17 opinions:
Average rating: 4.82 / 5
March 10, 2019
5:00 PM
1006 opinions:
Average rating: 4.93 / 5