KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca

category
1
event
Average rating: <b>4.95</b> out of 5
Average rating: 4.95 / 5
Do you like it here?
Share it with others...
   
Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego zespołu. ZPiT "Śląsk" jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Za swoją działalność Zespół "Śląska" był wielokrotnie nagradzany i nominowany m.in. do nagrody Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ? TOTUS 2008, w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej". Klasa wykonawcza "Śląska" zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych.
February 10, 2019
4:00 PM

Koncert Galowy

Prices:
od 100 do 120 PLN
Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk - videos and images
Foto #1 - Zespół Pieśni i Tańca - Śląsk
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Latest comments and opinions from our clients
November 24, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Bogumił and wrote:
"Piękne przeżycie, balsam dla duszy, super!"
November 24, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Kamila and wrote:
"cudowny"
November 22, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Małgorzata and wrote:
"Było pięknie, kolorowo, poruszająco - cała gama doznań, od radości do wzruszenia, Jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu!"
November 22, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Monika and wrote:
"Bardzo piękny koncert."
November 21, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Małgorzata and wrote:
"Wspaniały koncert godny wielokrotnego oglądania. Głęboki szacunek i najwyższe uznanie całemu zespołowi a Panstwu serdeczne podziękowanie za powiadomienie o tym koncercie, które dotarło do mnie nieco spóznione,ale miejsca na sali jeszcze były. Serdeczne pozdrowienia z Poznania - Bosia."
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Kazimierz and wrote:
"Wspaniałe widowisko, szkoda że kupiłem tak odległe od sceny miejsca ale inne juz były wykupione, pozdrawiam km."
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Marcin and wrote:
"Niezapomniane widowisko. Wyrazy szacunku dla artystów. Bogate, kolorowe stroje. Z przyjemnością wybiorę się na kolejny koncert."
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Urszula and wrote:
"To był wspaniały wieczór !Na scenie ciągle wszystko wirowało Nie było najmniejszych przestojów Było wesoło i kolorowo Przepiękne stroje Najbardziej podobała mi się końcówka Ten krakowiak był najcudowniejszym prezentem z okazji Jubileuszu-65 lat zespołu Gratuluję i życzę wielu takich występów "
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Orlena and wrote:
"Wspaniały, energetyczny koncert. Piękne kostiumy i świetna aranżacja muzyczna utworów w wykonaniu orkiestry. Występ, w którym można podziwiać zdolności ruchowe tancerzy. Talent, klasa, ukojenie dla oka i duszy. Duże brawa :) :). "
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
MIROSŁAW and wrote:
"Piękne miejsce do występu zespołu "Śląsk"- Teatr Wielki - Poznań ! Występ bardzo podobał się pod względem technicznym ale ... był b.okrojony ! Ubogi zestaw prezentacji innych regionów i układów tan. całego zespołu "Śląsk".Zabrakło "sztandarowych " utworów jak np. o Karliku . Zapomniano o pięknych strojach i tańcach wielkopolskich !!! To afront dla gospodarzy . Soliści tancerze, choreografia super , soliści śpiewacy mało dynamiczni ,. Podsumowując "Mazowsze" prezentuje się ciekawiej "
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Joanna and wrote:
"Super koncert!"
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
halina and wrote:
"balet tańczy zachwycająco. stroje pięknie dobrane i tak duza ilosc strojów. "
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Lidia and wrote:
"Niezwykłe, niezapomniane przeżycie oglądać ich na żywo... wiedziałam,że będzie pięknie, ale nie spodziewałam się takiej bomby! Byłoby piękniej, gdyby organizatorzy udostępnili program koncertu z opisem pieśni i przepięknych strojów. Oprócz walorów artystycznych, warto zadbać o stronę edukacyjną :-)"
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Patrycja and wrote:
"Wszystko ok, występ zespołu Śląsk bardzo ładny. Tancerze , kostiumy i choreografia na wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo zadowolone i polecamy !!!!"
November 20, 2018
Rating: 5 out of 5
pl
Włodzimierz and wrote:
"Znakomity występ naszego dobra narodowego ZPiT "Śląsk". Zastanawia, że nie ma w zespole ludzi młodych, a przecież chyba chcemy, by zespół trwał następne 65 lat i dłużej."