KupBilecik.com uses cookies according to the settings of your web browser.
Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów

Dziadek do Orzechów - Piotr Czajkowski

December 9, 2018 at 6:00 PM

Sales continues until: December 9, 2018 at 5:00 PM

ul. Wilsona 16, Częstochowa - map »

Ticktes: last items tickets
Prices: 90 PLN
Piotr Czajkowski - DZIADEK DO ORZECHÓW

Balet feeria w dwóch aktach z prologiem na motywach baśni Ernsta Hoffmanna "Dziadek do orzechów i król myszy"
Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko
Wykorzystano  fragmenty choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa  Anatolija Yemelyanova

Prolog
W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych  ulicach małego  niemieckiego miasteczka w pośpiechu  biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani  goście. Wśród przechodniów i Drosselmeyer - starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa - jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek - Król Myszy.

Akt I
W domu prezydenta goście Zilberhausa  z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie święta. Wreszcie pojawia się przed nimi   błyszcząca światłami choinka noworoczna. W środku uroczystości pojawia tajemniczy gość w  kostiumie czarodzieja. Opowiada  on historię dzielnego księcia, który pokonał Króla Myszy. Obecni entuzjastycznie oglądają jego  lalki taneczne,  które  dokładnie są podobne do prawdziwych  ludzi - Arlekina, Arapa i Różową lalkę. Dzieci rozpoznają w nieznajomym   Drosselmeyera. Masza z radością przyjmuje  podarunek ojca chrzestnego - zabawnego  i niezgrabnego dziadka do orzechów. To nie jest tylko lalką, jest on przeznaczony do rozłupywania orzechów. Zabawa  z dziadkiem do orzechów coraz bardziej fascynuje  Maszę, to już jej  wydaje się, że to w ogóle nie jest zabawka, ale żywy człowiek, chociaż brzydki, ale z delikatną i piękną duszą. Brat Marii, Fritz, swawolnik  i kpiarz, niechcący  łamie dziadka do orzechów. Maria czule pociesza  swego  okaleczonego ulubieńca i delikatnie go kołysze. Ostatni taniec - a goście wychodzą. Noc. Malutka Masza nie może spać. Przezwyciężając strach,  dziewczynka przyszła do sali, aby odwiedzić  dziadka do orzechów. Nagle, w pokoju pojawia Drosselmeyer. To już nie jest tylko dobry ojciec chrzestny, a czarodziej. Po  machnięciu przez niego  ręką wszystko dookoła przeobraża się: ściany się rozsuwają , choinka  zaczyna rosnąć. Wraz z nią  ożywają i rosną zabawki. Nagle spod podłogi  pojawiają się myszy  pod wodzą Króla Myszy. Dziadek do orzechów ustawia w szeregu  ołowianych żołnierzyków i śmiało prowadzi ich do walki. Jednak siły są nierówne. Dziadek do orzechów jest pozostawiony samemu sobie wobec króla myszy i całe  jego świty. Masza jest w rozpaczy: jej   ulubiony jest w niebezpieczeństwie. Dziewczynka rzuca swój pantofelek  na myszy, i one, przerażone uciekają we wszystkich kierunkach. Dziadek do orzechów,  magicznie został przekształcony w  pięknego księcia przez Drosselmeyera, który dziękuje swej wybawicielce   i zabiera ją do magicznego królestwa.

na szczycie. Lalki  podążają za nimi.

Akt II
Masza i dziadek do orzechów - Książę w magicznej łodzi płyną po choinkowym  królestwie. Wraz z nimi, czarodziej Drosselmeyer. Ale skradają się za nimi z tyłu myszy z Królem Myszy i nagle napadają na nich. Dziadek do orzechów - Książę znów odważnie podejmuje walkę i pokonuje wroga. Wszyscy  radośnie świętują zwycięstwo. Masza i dziadek do orzechów  - Książę są szczęśliwi -  oni dotarli do królestwa marzeń. Ale to wszystko to tylko sen... minęła noc noworoczna, a wraz z nią przeminęły się cudowne sny. Masza, poczuła oddech bajecznych marzeń, obudziła się obok własnej choinki, w domu, z lalką - dziadkiem do orzechów na kolanach.
Subscribe and you will be immidiately informed about new events! and you will gain access to the best seats before others!
Last comments from our viewers...
December 14, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Renata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przepiękny spektakl, polecam. Zakup biletów szybko, bez problemów."
December 14, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Ireneusz oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Przepiękny występ !"
December 13, 2018
Rating: 4 out of 5

pl
Izabela oceniając napisał(a) dodatkowo:
"W Kijowie robili to lepiej... "
December 11, 2018
Rating: 4 out of 5

pl
Magdalena oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękny - "bajeczny" spektakl. Polecam dużym i małym."
December 10, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Katarzyna oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Szybko sprawnie bez wychodzenia z domu"
December 10, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Małgorzata oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Piękne. Polecam."
December 10, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Iwona oceniając napisał(a) dodatkowo:
"POLECAM. Piękny występ. WARTO OBEJRZEĆ"
December 10, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Aleksandra oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Barwne, czarodziejskie, relaksujące widowisko. Tancerze dawali z siebie wszystko. Polecam!"
December 10, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
Roman oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Wszystko załatwione profesjonalne. Godne zaufania"
December 10, 2018
Rating: 5 out of 5

pl
MIROSŁAW oceniając napisał(a) dodatkowo:
"Było super."
See other events in the city Częstochowa...
February 24, 2019
6:00 PM
78 opinions:
Average rating: 4.97 / 5
November 24, 2019
7:00 PM
310 opinions:
Average rating: 4.81 / 5
February 24, 2019
6:00 PM
78 opinions:
Average rating: 4.97 / 5
March 30, 2019
6:00 PM
491 opinions:
Average rating: 4.96 / 5
March 30, 2019
7:00 PM
232 opinions:
Average rating: 4.75 / 5