Piosenki wesołe, smutne i ładne. Chyba...
Someone recently ordered tickets, don't wait to make your reservation and be ahead of others!
Jubileusz Andrzeja Poniedzielskiego na 50-lecie pracy twórczej i 70-lecie urodzin!
W roku 2024 Andrzej Poniedzielski obchodził 50-lecie pracy artystycznej i 70-lecie urodzin. Już 27.09.2025 artysta będzie celebrował okrągłe jubileusze na scenie w Gdańsku , podczas wyjątkowego wieczoru. Popularny satyryk, aktor, poeta oraz autor piosenek zaprezentuje publiczności autorski program, przepełniony inteligentną satyrą oraz łagodnym humorem. Andrzej Poniedzielski to postać znana i ceniona w kręgach kabaretowych, poetyckich, literackich. W trakcie wyjątkowego, jubileuszowego koncertu ze sceny wybrzmią satyryczne, liryczne piosenki o miłości, szczęściu, upływie czasu napisane przez jubilata, w nowych aranżacjach okraszone wysublimowanym dowcipem i inteligencją mistrza słowa.
Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy w składzie: Paweł Jabłoński - piano, Tomasz Piątek - klarnet, Jakub Chmielarski - gitara.
Gość Specjalny - Andrzej Andrus!
Subscribe alerts and order tickets before others
Free email alert of events from around!
Free SMS alert of events from around!
See other events from the area
September 17, 2025
7:00 PM
Wrocław / Stand-up / Zalewski/autorski: A. Cytrowski & M. Pałka
September 17, 2025 at 7:00 PM
Koncerty fortepianowe w Katedrze Marii Magdaleny we Wrocławiu!
July 23, 2025 at 5:00 PM
Polska Noc Kabaretowa 2025
October 24, 2025 at 8:00 PM
September 22, 2025
7:30 PM
"Światowe Hity Przy Świecach"
September 22, 2025 at 7:30 PM
November 24, 2025
7:00 PM
20-LECIE PECTUS TOUR 2025 "ZAPRASZAMY NA BARRAQUITO"
November 24, 2025 at 7:00 PM
November 23, 2025
6:00 PM
Accantus Live 7
November 23, 2025 at 6:00 PM
Koncerty fortepianowe w Katedrze Marii Magdaleny we Wrocławiu!
July 30, 2025 at 5:00 PM
Koncerty fortepianowe w Katedrze Marii Magdaleny we Wrocławiu!
July 7, 2025 at 5:00 PM
November 16, 2025
8:00 PM
The 3 Tenors & Soprano - Włoska Gala Operowa
November 16, 2025 at 8:00 PM
Znacie "Opowieść wigilijną" Na pewno nie w takiej odsłonie!
December 2, 2025 at 7:00 PM
Related news with this artist
Pamiętacie "Moje córki krowy", obsypaną nagrodami komedię Kingi Dębskiej o dwóch siostrach, które muszą się ze sobą dogadać, choć wcale nie mają na to ochoty? Zanim dorosły, miały całkiem udane dzieciństwo w czasach PRL-u. W "Zupie nic" spotkamy je w czasach, gdy Fiat 126p był szczytem marzeń, a trzepak stanowił centrum życia towarzyskiego - w czasach, gdy Marta i Kasia chodziły do szkoły, kłóciły się o głupoty, jeździły z rodzicami na handel i zakochiwały po raz pierwszy. "Zupa nic" to pełna empatii, ciepła oraz zabawnych sytuacji opowieść o potrzebie wolności i słodko-gorzkich momentach dojrzewania. Piosenkę promującą film nagrali wspólnie Artur Andrus oraz charyzmatyczna wokalistka jazzowa Monika Borzym. W teledysku do utworu zobaczymy fragmenty produkcji, w której zagrali m.in. Adam Woronowicz, Kinga Preis i Ewa Wiśniewska, wspierani przez Katarzynę Kwiatkowską, Rafała Rutkowskiego oraz utalentowane debiutantki – Barbarę Papis i Alicję Warchocką. Najzabawniejszy i najprawdziwszy film o dzieciństwie, jaki kiedykolwiek widzieliście. W kinach od 27 sierpnia.
- Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi - mówi Kinga Dębska, reżyserka. - Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji.
Wideo "Nie mam żalu" to intrygująca historia, zaśpiewana na dwa głosy i ciekawie rozegrana przez czworo aktorów. Interesujący teledysk w reżyserii Oliwii Marciniak zaskakuje finałem.
Piosenka "Nie mam żalu" to drugi singiel promujący jubileuszowe wydawnictwo "Renata Przemyk i Mężczyźni". Trzynaście piosenek na trzydziestolecie pracy artystycznej, zaśpiewanych w duetach z wyjątkowymi mężczyznami. Album ukaże się 4 września 2020 roku.
Renata Przemyk i Artur Andrus zaśpiewali wspólnie piosenkę z wydanej w 1999 roku płyty "Hormon".
W lipcu 2016 powstał odcinek serialu "Z Andrusem po Galicji" poświęcony Staremu Sączowi. Jak zwykle na koniec odcinka zabrzmiała piosenka autorstwa Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. W uzupełnionej tekstowo i muzycznie wersji utwór "A jak patrzy się z Przehyby" pojawił się na ich najnowszej płycie "Sokratesa 18". Tomasz Paulukiewicz, reżyser cyklu "Z Andrusem po Galicji" podjął się wyreżyserowania teledysku.
W "Przewodniku Pascala" można przeczytać, że "to w większej części rozległa polana sięgająca 1175 m n.p.m.; sam szczyt (1192 m n.p.m.), a właściwie spłaszczona kulminacja, wznosi się niezauważalnie w lesie, dalej na wschód" i że stąd "można podziwiać cały grzbiet Małych Pienin, masyw Magury Spiskiej na Słowacji, a pośrodku panoramę – często zamgloną – Tatr Bielskich" – notuje Artur Andrus w książeczce dołączonej do płyty "Sokratesa 18". Przypomina również, gdzie znajduje się "Omnia beneficia", na kogo czekała w Starym Sączu królowa Marysieńka, kto pisał tam podręczniki do astronawigacji i co ma z tym wspólnego kajak. Wymienione informacje stały się zbiorem inspiracji, do powstania tego utworu. Bo jak sam autor przyznaje: Każda z tych piosenek ma swoją historię. Wszystkie przynajmniej zahaczają o coś prawdziwego. A większość to właściwie "piosenki faktu".
Co łączy krzesło z Jałty z długopisem Lecha Wałęsy? Kim jest tajemnicza postać siedząca obok Marii Skłodowskiej - Curie? Oraz właściwie ile lat ma Karolina Gruszka? Odpowiedzi przynosi najnowszy teledysk Artura Andrusa "Ciocia w gablocie", nakręcony we wnętrzach sądu okręgowego w Warszawie. Piosenka "Ciocia w gablocie", z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz, promuje nową płytę Artura Andrusa, zatytułowaną "Sokratesa 18".
Główną rolę w teledysku zagrała Karolina Gruszka, znana m.in. z filmów "Ach śpij kochanie", "Maria Curie", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Towarzyszą jej Jerzy Iwaszkiewicz, Paweł Królikowski, Anna Smołowik, Paweł Tucholski, Dorota Miśkiewicz oraz Artur Andrus.
Za pomysł i reżyserię odpowiada agencja reklamowa Huta 19 im. Joachima Fersengelda, która wcześniej zrealizowała teledyski "Błysk" i "2015" dla zespołu Hey.
Album "Sokratesa 18" ukazał się 20 kwietnia.
Klip powstaje do utworu "Ciocia w gablocie" z wokalnym wsparciem Doroty Miśkiewicz. Nagranie pochodzi z ostatniej płyty Artura Andrusa "Sokratesa 18". Reżyserem i autorem scenariusza do wideo jest Dariusz Rzontkowski, który w przeszłości był odpowiedzialny za produkcje m.in. "Błysk" czy "2015" grupy Hey.
Akcja historii opowiedzianej w teledysku dzieje się w warszawskim Sądzie Najwyższym, gdzie na ławie oskarżonych siedzi… zaś oskarżycielami i świadkami są… no właśnie, tego dowiedzą się Państwo już w przyszłym tygodniu, kiedy nastąpi premiera obrazu. W roli głównej wystąpiła Karolina Gruszka zaś u jej boku Jerzy Iwaszkiewicz, Paweł Królikowski, Anna Smołowik, Dorota Miśkiewicz oraz Artur Andrus.
Longplay "Sokratesa 18" miał premierę w kwietniu 2018 roku.
Karolina Gruszka znana jest z filmów "Kochankowie z Marony", "Maria Curie" czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Ostatnio można ją było podziwiać w "Ach śpij kochanie".
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Andrzej Poniedzielski - Gość specjalny Artur Andrus! w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!