KupBilecik

News from the music and films

Bilety na kwietniowy występ Electric Callboy wyprzedały się natychmiastowo, a zainteresowanie zespołem wciąż rośnie! Muzycy nie mogli pozostawić tego entuzjazmu bez odpowiedzi i już za niecały rok ponownie zagrają w naszym kraju. Electric Callboy powrócą do nas z nowym albumem "Tekkno", którego premierę zapowiedziano na 9 września 2022 roku nakładem Century Media Records. Na płycie znajdą się m.in. fenomenalne "We Got The Moves", "Pump It", czy najnowszy singiel "Spaceman". Ortalion, neony i metal? Do ciekawych gitarowych riffów, potężnych growli i masywnych breakdownów Electric Callboy dodali elementy muzyki elektronicznej i popularnej, tworząc ze względnie niepasujących do siebie światów mieszankę, którą pokochały miliony. Wrzućmy do równania aspekt wizualny, wyrażany w przemyślanych i niebanalnych klipach oraz energię na koncertach, a stanie się jasne, dlaczego spośród tak wielu zespołów z gatunku, właśnie im udało się odnieść sukces. Zaczęli w 2012 roku od wydanego w małej wytwórni albumu "Bury Me In Vegas". Rok później muzycy na półkach swoich domach mogli postawić statuetki prestiżowego "Metal Hammera" dla najlepszego debiutanta. Fantastyczne występy zwróciły w końcu uwagę Century Media, która złożyła rodakom propozycję nie do odrzucenia w 2017 roku. Electric Callboy unikają polityki, wolą zabawę na całego, czerpanie z życia pełnymi garściami, a także mają dystans do siebie, który wielokrotnie pokazali w swoich klipach. Premiera EP-ki "Hypa Hypa" w 2020 roku otworzyła nowy rozdział w karierze Electric Callboy. Zespół zdobył kolejne rzesze fanów, którzy na koncertach grupy bawią się jak na największych imprezach klubowych. Bilety kolekcjonerskie trafią do sprzedaży już w piątek, 29 kwietnia o 13:00.
- W tym roku zaprosimy Was na tereny wokół Polsat Plus Arena Gdańsk - czytamy w komunikacie organizatorów. - Uznaliśmy, że to fantastyczne miejsce, położone zaledwie 3 km od centrum miasta doskonale nadaje się do organizacji rockwego festiwalu. Wcześniej udział potwierdzili Pain of Salvation, Sodom, Kensington i Myrkur. Bilety (ceny z promocyjnej puli obowiązują do końca maja): Bilet jednodniowy: 199zł Karnet czterodniowy: 599zł Bilet dwudniowy: 349zł
Brendan Perry, Lisa Gerrard wraz zespołem wybitnych muzyków powrócą do Polski po trzech latach oraz dwóch wyprzedanych koncertach w Warszawie. Twórczość duetu przepełniona jest inspiracjami nieznającymi granic geograficznych ani czasowych. W ich kompozycjach swobodnie mieszają się ze sobą elementy europejskiej muzyki średniowiecznej, celtyckiego folku, awangardowego popu czy darkwave. Ta starannie dobrana mieszanka tworzy jedyne w swoim rodzaju brzmienie, które wśród polskiej publiczności osiągnęło kultowy status. Podczas koncertów Dead Can Dance w Łodzi i Gdańsku będziemy mogli usłyszeć przekrój kilkudziesięcioletniej twórczości zespołu. Nie zabraknie najbardziej znanych i lubianych kompozycji z takich albumów jak "The Serpent’s Egg", "Aion" i "Into The Labyrinth" oraz wielu innych.
Garou jest jednym z najbardziej urzekających i charyzmatycznych muzyków francuskiej sceny. Pod koniec lat 90. Garou błyskawicznie zaistniał w świecie muzyki, łamiąc jego wszelkie kanony. Seksowny głos romantycznego macho sprawił, że serca kobiet zaczęły bić szybciej. On sam mówi o sobie skromnie: "podbiłem listy przebojów, pojawiając się we właściwym miejscu i właściwym czasie". Jego spotkanie ze słynnym poetą, autorem musicalu "Notre Dame de Paris", Luckiem Plamondonem w barze w Montrealu zadecydowało o przyszłości młodego wokalisty z gitarą. Niedługo potem, urok i talent Garou przyczynił się do rozpoczęcia współpracy z Celine Dion i Rene Angelil. Jego pierwszy album "Seul" został wydany w 2000 roku. W samej Francji 2,5 miliona egzemplarzy zostało sprzedanych w jedyne 11 tygodni. Kolejne płyty gwiazdora: "Reviens", "Garou", "Piece of My Soul", "Gentleman Cambrioleur", "Version intégrale" ukazywały się w stosunkowo krótkich odstępach czasu. Wiele utworów stało się prawdziwymi hitami, jak "Seul" czy "Gitan". W 2012 roku jego 6. płyta "Rhythm and Blues" zyskała złoty status już tydzień po wydaniu. Przy ostatnim, ósmym albumie "Au milieu de ma vie" współpracę podjęli utalentowani autorzy tekstów: Jean-Jacques Goldman, Pascal Obispo, Gérald de Palmas. Terminy koncertów: 18 października - Warszawa, COS Torwar 20 października - Wrocław, Hala Stulecia 21 października - Zabrze, DMIT 23 października - Gdańsk/Sopot, ERGO Arena Bilety do nabycia na: --- i makroconcert.pl.
Londyński zespół Archive ogłasza swoją największą dotychczas trasę koncertową. "Call To Arms & Angels" odbędzie się w październiku i listopadzie 2022 roku i obejmie występy w najbardziej prestiżowych miejscach w Europie. Oprócz zaplanowania trasy, zespół wydał singiel "We Are The Same" - utwór z długo oczekiwanego nadchodzącego albumu - "Call To Arms & Angels", którego premiera zaplanowana jest na 8 kwietnia. Wokalistka Holly Martin mówi o singlu: "We Are The Same reprezentuje to, jak jesteśmy uwięzieni w społecznej przepaści, widząc rzeczy, których nienawidzimy u innych i nie potrafiąc rozpoznać ich w sobie… wszyscy jesteśmy różni, ale stajemy się tacy sami, kiedy trzeba się dostosować". Utwór jest integralną częścią narracji albumu, która opowiada o niezwykłym czasie globalnej pandemii. Limitowana przedsprzedaż dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się w czwartek, 17 marca 2022 o 10:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w piątek, 18 marca 2022 o 10:00.
Messa oznacza po włosku "mszę", a koncerty grupy to zdecydowanie doświadczenie godne tego tytułu. Doom metal z elementami ambientu, rock’n’rolla i przepięknym wokalem Sary Bianchin to pewnego rodzaju muzyczny obrządek, którego nie sposób przegapić. Przed przyszłoroczną trasą koncertową zespół pokaże światu swój najnowszy album "Close" (Svart Records). Pierwszego utworu z tego wydawnictwa - "Pilgrim" można już posłuchać m.in. na Spotify. Wyatt E. to enigmatyczny duet, pochodzący oryginalnie z Izraela. Muzyczną bazę artystów stanowi drone i doom, a dodatkiem jest wielobarwna, lekko noise'owa elektronika. Kompozycje muzyków są w większości długie i hipnotyzują słuchacza. Debiutancki album studyjny Wyatt E. ukazał się w 2017 roku nakładem Shalosh Cult. Nowe wydawnictwo duetu zostało zapowiedziane na przyszły rok, nie ujawniono jednak dokładnego terminu jego premiery. Bilety na kwietniowe koncerty zespołów są już dostępne na: SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie) oraz SKLEP DRIZZLY GRIZZLY (tylko Gdańsk!) Zachwycili fanów podczas festiwalu Into the Abyss we Wrocławiu. Podobnie reagowała na włoski zespół Messa publika zgromadzona na prestiżowym Roadburn. Messa powstała w 2014 roku, a postacią w zespole, która skupia na sobie uwagę publiki jest pięknie śpiewająca Sara Bianchin. Fundamentem muzyki Włochów jest rasowy doom metal, ale posiada też sporo stylistycznych ornamentów niczym niejedna piękna i majestatyczna włoska katedra. Messa nie stroni od ambientu, sięga też po drone'y, pokręcone patenty z okolic jazzu, oldschoolowy gitarowy rock pachnący latami 70. Muzycy lubią filmy i muzykę ilustracyjną oraz filmową, co ma odzwierciedlenie w ich utworach. W 2021 roku ukazało się winylowe wznowienie kapitalnego drugiego albumu Messy "Feast for Water", oryginalnie wydanego w 2018 roku. Niech was nie zmyli nazwa. Zespołu Wyatt E. nie należy kojarzyć z Dzikim Zachodem, stróżem prawa Wyattem Earpem, muzyką country i klimatami kowbojskimi. Powstały w Izraelu, a od jakiegoś czasu rezydujący w Belgii duet, eksploruje mroczne klimaty i robi to w sposób co najmniej frapujący. Stéphane Rondia (gitary, gitara basowa, syntezatory, programowanie) i Sébastien von Landau (gitary, syntezatory) skrywają się za ciemnymi ubraniami, zasłaniającymi twarz. Aurę tajemniczości potęguje też muzyka oraz jej wizualne ilustracje. Drone i doom stanowią bazę, z której wychodzi dodająca lekko noise'owych barw elektronika. Wyatt E. korzysta też z orientalnych wstawek oraz mitologicznych odniesień, przyczyniających się do spotęgowania mistycznego, tajemniczego i chwilami mocno niepokojącego charakteru muzyki. W 2021 roku duet nagrał piosenkę i zrealizował wideoklip z wokalistką i performerką Tomer Damsky. Utwór "Kol Badai" i teledysk do niego robią niesamowite wrażenie.
Zespoły ruszą we wspólną trasę koncertową, by promować swoje najnowsze wydawnictwa. W 2020 roku ukazała się zarówno trzecia płyta Uada - "Djinn", jak i siódmy album Winterfylleth - "The Reckoning Dawn". Uada (po łacinie "nawiedzony") powstała w 2014 roku i od razu undergroundowe media określiły Amerykanów nadzieją black metalu. Zespół dał ku temu powody, wspaniale łącząc w muzyce ciężar i melodyjność Dissection, epickość i mistyczność Absu oraz brutalność i wściekłość wczesnych produkcji Gorgoroth, czy Darkthrone. Hymny pochwalne pod adresem Uada płynęły nie tylko z mediów i od fanów, lecz również lokalnych muzyków, wśród nich legendarnego Johna Haughma (eks-Agalloch, Pillorian). Rdzeń kapeli pozostaje niezmienny i stanowią go gitarzysta James Sloan oraz wokalista i gitarzysta Jake Superchi. Od 2019 roku wspomaga ich basista Nate Verschoor, a rok później dołączył bębniarz Elijah Losch. Powstały w 2007 roku kwintet posiadł nie byle jaką sztukę, bo potrafi tworzyć naprawdę rozbudowane albumy, które ani przez chwilę się nie nudzą. Jako inspiracja dla Winterfylleth wymieniane są także nieistniejący już amerykański Agalloch, a także Primordial. Anglicy również tworzą utwory pełne mistycyzmu, mroku, z pewną domieszką folku podanej na blackowym fundamencie. W warstwie lirycznej dużo jest u Winterfylleth nawiązań do historii Wielkiej Brytanii, do brytyjskiej literatury, do mitów i legend. W 2020 roku kapela wypuściła wysoko oceniony siódmy album "The Reckoning Dawn". Kto nie miał okazji posłuchać, niech szybko nadrobi tę zaległość. Gościem specjalnym zespołów będzie duński multiinstrumentalista występujący pod nazwą Afsky. Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży tutaj oraz tutaj (Gdańsk) już od piątku, 12 listopada (10:00).
Arcturus będzie świętować na trasie ponad trzy dekady swojej muzycznej działalności. Grupa zagra kolejno: 25 stycznia w gdańskim Drizzly Grizzly, a następnie 26 stycznia w warszawskiej Hydrozagadce. W roli supportu pojawi się duński Iotunn. Biorąc za punkt wyjścia black metal, Norwegowie z Arcturus wzbogacili go o elementy progresu, elektroniki, muzyki klasycznej, mrocznego kabaretu, podkreślonego przez mocno zakręcony i wybitnie nieblackowy wizerunek muzyków. Blackmetalowi ortodoksi raczej omijali grupę szerokim łukiem. Ale dla tych, którzy kochając ekstremę, są jednocześnie otwarci na coś nieoczywistego, Arcturus był (bo zda-rzyło się grupie zniknąć ze sceny) i jest (reaktywacja nastąpiła w 2011 roku) propozycją niemal ideal-ną. Klasyczny już "The Masquerade Infernale", czyli drugi album zespołu z 1997 roku, był zaskoczeniem dla fanów i sukcesem dla Norwegów. Od tej pory na nowe wydawnictwa Arcturus czeka się z niecier-pliwością. Od powrotu kapeli w 2011 roku jej skład jest niezmienny: Hellhammer (perkusja; Mayhem), Sverd (gitara, Mortem, eks-Ulver), Skoll (gitara basowa, Ved Buens Ende), Knut Magne Valle (gitara, eks-Ulver) i ICS Vortex (wokal, eks-Dimmu Borgir, Borknagar). Nazwa Iotunn w dawnym języku nordyckim znaczy "gigant". Kręgosłup powstałego w 2015 roku w Ko-penhadze zespołu Iotunn, to Flemming Rasmussen (w CV może sobie wpisać współpracę z takimi ze-społami, jak Metallica, Morbid Angel, Blind Guardian, czy Rainbow) oraz twórca słynnego Fredman Studios Fredrik Nordström (m.in. In Flames, At The Gates, Dimmu Borgir). Pierwszy zmiksował debiu-tancką EP-kę Iotunn "The Wizard Falls" (2016), a Fredrik zajął się masteringiem płyty "Access All Worlds" (2021), którą graficznie oprawił słynny Eliran Kantor (m.in. Testament). Muzycznie Iotunn balansuje na granicy melancholijnego, melodyjnego death metalu, atmosferycz-nego rocka, a nawet progresu. Poza wspomnianą dwójką muzyków skład Iotunn tworzą: basista Eskil Rask, gitarzysta Jesper Gräs oraz perkusista Bjørn Wind Andersen. Koncerty "The Great 31st Anniversary Tour" rozpoczynać będzie Iotunn - duński zespół, którego debiutancki album "Access All Worlds" trafił do serwisów streamingowych w lutym 2021 roku od Metal Blade Records. Bilety: 79 zł - przedsprzedaż, 90 zł - w dniu koncertu.
Tom Gregory zaprezentuje się 30 maja 2022 roku w klubie Studio w Krakowie, 31 maja w Stodole w Warszawie i 1 czerwca w Starym Maneżu w Gdańsku. Tom Gregory już dawno nie jest znany tylko przez wtajemniczonych. Utalentowany wokalista i kompozytor wydaje obecnie jeden hit radiowy za drugim. Trafił do głównych międzynarodowych nadawców, takich jak BBC Radio (Wielka Brytania) a jego baza fanów w Polsce stale rośnie. Artysta właśnie potwierdził, że rozpocznie swoją trasę po Europie na początku lata 2022 roku. Prawie cztery lata temu młody Brytyjczyk wydał swój pierwszy singiel "Run to you", który stał się jedną z najczęściej granych piosenek radiowych 2018 roku i dotarł na 26 miejsce listy airplay. Kolejne single "Losing Sleep", "Honest" i "Small Steps" osiągnęły podobne sukcesy. Dzięki "Fingertips" po raz pierwszy dotarł na szczyt list przebojów airplay, a singiel pokrył się złotem we Francji, Austrii, Niemczech i Szwajcarii. Także utwór "Never Let me Down", stworzony we współpracy z duetem didżejsko-producentckim VIZE, podbił listy przebojów w kilku krajach. Małymi, ale znaczącymi krokami Tom Gregory zdołał zająć mocne miejsce w branży muzycznej i zbudować lojalną bazę fanów. We wrześniu ubiegłego roku jego niecierpliwie oczekiwany debiutancki album "Heaven In A World So Cold" został wreszcie wydany przez hamburską wytwórnię Kontor Records. Płyta jest szczera, autentyczna i pełna wspaniałych historii z życia piosenkarza. Pozwala on swoim słuchaczom zajrzeć w głąb swojej duszy i ujmuje w słowa dokładnie to, co naprawdę czuje.
"Moment" - najnowszy album Dark Tranquility ukazał się w listopadzie 2020 roku nakładem Century Media Records. Utwory z tego wydawnictwa po raz pierwszy usłyszymy na żywo podczas nadchodzącej trasy zespołu u boku Ensiferum. Finowie, którzy świętowali niedawno 25-lecie swojej kariery, opublikowali premierowe "Thalassic" latem ubiegłego roku. Album ukazał się 10 lipca 2020 roku. Dark Tranquility oraz Ensiferum powrócą do Polski wiosną przyszłego roku. Bilety na koncert trafią do sprzedaży 17 września o 10:00 na: SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie) oraz SKLEP B90 (tylko Gdańsk). Ceny: 99 zł - przedsprzedaż, 120 zł - w dniu koncertu.
Po kilku miesiącach logistycznych łamigłówek, poznaliśmy nowe terminy letniej trasy Slipknot po Europie, w tym datę ich występu w Polsce. 7 sierpnia przyszłego roku kapela zagra w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Jinjer – wcześniej planowany gość specjalny Slipknot, wystąpi u boku grupy na przyszłorocznych koncertach. Wszystkie posiadane bilety będą honorowane w nowym terminie wydarzenia. Możliwa jest również zamiana biletów na inne koncerty organizowane przez Mystic Coalition lub ich zwrot. Powiedzieć, że pojawienie się Slipknot u schyłku lat 90. było dla metalowej sceny powiewem świeżego powietrza to jak przy tsunami powiedzieć, że przyjemnie buja. Slipknot byli uderzeniem huraganu. Nową jakością i zarazem kulminacją tego, co najlepsze w muzyce ekstremalnej całej dekady: deathmetalowy ciężar i żar black metalu pod jednym dachem z intensywnością hardcore'a i przyziemnością rapu? Przed wydaniem "Slipknot" nie wiedzieliśmy, że to możliwe. Po "Iowa" i "Vol. 3: (The Subliminal Verses)" już nie umieliśmy bez tego żyć. Równie ważny był obłąkany wizerunek: dziewięciu osobników w kombinezonach i groteskowych maskach. Nie wiadomo, czy uciekli z więzienia o zaostrzonym rygorze, czy z twojego koszmaru… Nie obyło się bez problemów, zmian składu i kryzysu, który prawie zakończył działalność zespołu, ale wiadomo, co nas nie zabija… Dlatego album "We Are Not Your Kind", wydany w 2019 roku, to jeden z najlepszych materiałów bandy z Des Moines, a forma koncertowa zespołu lokuje ich na aktualnym szczycie muzyki ekstremalnej.
Podczas przyszłorocznej trasy, zespół X Ambassadors będzie promować nadchodzący album "The Beautiful Liar". Pierwszą zapowiedź tego wydawnictwa – singiel "My Own Monster", możecie już odsłuchać na kanale grupy. X Ambassadors wystąpią 7 marca w krakowskim klubie Studio oraz 9 marca w gdańskim B90. Bilety na koncerty będą dostępne w przedsprzedaży od piątku, 18 czerwca (10:00) na: SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie) oraz SKLEP B90 (tylko Gdańsk). Po pierwsze, fantastyczne połączenie indie popu i niezależnego rocka. Po drugie, genialny zmysł do chwytliwych melodii. I po trzecie, świetny wokalista, który dodatkowo potrafi przelewać na teksty ciekawe historie. Oto trio X Ambassadors. Zespół powstał w 2009 roku w miasteczku Ithaca, w stanie Nowy Jork. Przez parę lat był kwartetem, lecz od 2016 roku X Ambassadors tworzą bracia Sam (wokal) i Casey Harrisowie (klawisze) oraz perkusista Adam Levin. Casey od urodzenia jest niewidomy. Kapela świetnie balansuje na granicy subtelnego, wysublimowanego popu i nieco mocniejszego uderzenia. Przełomem w jej karierze był kontrakt z wytwórnią Geffen i wydana w 2015 roku płyta "VHS", która pokryła się platyną w USA. To z niej pochodzą takie hity kapeli, jak "Jungle", "Renegades" oraz "Unsteady". Warto zaznaczyć, że muzycy X Ambassadors często angażują się w akcje charytatywne, działania na rzecz równouprawnienia i ochrony praw człowieka.
Evil Invaders zagrają 20 marca w gdańskim klubie Drizzly Grizzly oraz 21 marca w Hydrozagadce w Warszawie. W roli supportu wystąpi grupa Schizophrenia. Jeśli jesteś fanem oldskulowego thrashu i speed metalu, a do tej pory nie słyszałeś o Evil Invaders, czym prędzej nadrób tę zaległość. Przyjemność gwarantowana co najmniej tak wielka, jak podczas słuchania dwójki Razor, z którą nazwa nie bez powodu się kojarzy. Kwartet z niewielkiego miasteczka w belgijskiej Limburgii istnieje od 2007 roku, a za jego muzykę odpowiada w największym stopniu wokalista i gitarzysta Johannes Van Audenhove, na wydawnictwach figurujący jako Joe. Evil Invaders łoją rasowy thrash i speed, który pokochają wielbiciele, choćby wspomnianego Razor, Overkill, czy Exciter albo Raven, a z młodszych kapel szwedzkiego Enforcfer. Świetny warsztat, powalająca energia oraz znakomita jakość muzyki, to macie u Belgów zagwarantowane. Kto nie wierzy, niech sprawdzi, chociażby album "Feed Me Violence", który grupa promowała w Polsce supportując szwedzkich mistrzów z Grand Magus. Pochodzącą z pięknej belgijskiej Antwerpii grupę Schizophrenia założyli w 2016 roku dwaj muzycy, którzy wcześniej grali w zespole Hämmerhead, Romeo Promos Promopoulos (gitara) oraz Ricky Mandozzi (wokal, gitara basowa). Skład zespołu ustabilizował się rok po założeniu Schizophrenii, kiedy dołączył znany ze świetnego black/speedmetalowego Bütcher bębniarz Lorenzo Vissol oraz drugi gitarzysta Marty Van Kerckhoven. Kwartet dorobku może nie ma imponującego, bo obejmuje on jedynie singla oraz EP-kę "Voices" (2020), ale za to jakościowo jego muzyka to po prostu prawdziwa petarda! Każdy, kto kocha przecinanie się thrash i death metalu, kto uwielbia w muzyce nieskrępowaną agresję i szybkość, łyknie tę kapelę bez popitki. Bilety: 79 zł - przedsprzedaż, 100 zł - w dniu koncertu.
Scena B90 i Drizzly Grizzly to główne miejsca koncertów. Do tego przygotowane zostaną 3 ukryte sceny, czyli SECRET SPOTY, o których uczestnicy dowiedzą się chwilę przed rozpoczęciem koncertu. - Mając za sobą sezon letni 2020, wiemy, jak prawdopodobnie będzie wyglądał tegoroczny - czytamy w komunikacie. - Zatem nie obawiajmy się - nawet stosując się do zeszłorocznych obostrzeń, Soundrive Festival się odbędzie, oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Poza tym mamy jeszcze sprzymierzeńców w postaci szczepionek i coraz większej odporności zbiorowej. Nie obawiamy się, bo w sierpniu będziemy już w lepszej rzeczywistości i w końcu spotkamy się, by wspólnie cieszyć się powrotem do normalności. Podział na dni: 10.08 Aporia | Belmondawg | Błoto | daysdaysdays | EABS | Immortal Onion | Najszybszy Chłopak | Oxford Drama | Polski Zespół | Sunnata | Torpur | Vincent | Why Bother? | Zespół Sztylety | Zwidy secret spots: Dule Tree | Kalafior Derambo | Panilas 11.08 Brutah | Doctor Visor | Dola | Fertile Hump | Gruzja | Jad | Kathia | Lowpass | Martwa Aura | Perfect Son | Quantum Trio | Shagreen | Shyness! | Ścierwo | XDZVØNX secret spots: Gaijin Blues | H^K^L | Zosia Hołubowska 12.08 Alfah Femmes | Ambro Fiszoski + 07420Norma + Adrian Ugowski | Baasch | Drip of Lies | Drobne Niepokoje | Dziarma | Grupa Kormorany | Spaceslug | Szklane Oczy | The Stubs | Tomasz Chyła Quintet | Tonfa | Trupa Trupa | wh0wh0 | Zawody secret spots: Feral Atom | Hiob Dylan | Misguided 13.08 Bled | Enchanted Hunters | Erith | Kurkiewicz | Llovage | Lonker See | Marta Bijan | Mord'A'Stigmata | Nath | Rat Kru | Skøv | Whalesong | Woska/Khris | Zamilska | Zdechły Osa secret spots: HRV | Pokusa | The Pau 14.08 80tribe | Deadly Firend | Favorit89 | Frett | Hanako | Kaśka Sochacka | Królówczana Smuga | MIN t | Nightrun87 | Rafael | Rosa Vertov | Siksa | Spoiwo | Syndrom Paryski | WaluśKraksaKryzys secret spots: Air Hunger & New Rome | Chryste Panie | Katarina Gryvul 15.08 Backhand Slap | Bastard Disco | Future | Helter Skater | Love Glove | Pavement Pizza | Stay Nowhere | Terrordome | The Bullseyes | Vermona Kids Wszystkie zakupione karnety na edycję 2020 zachowują swoją ważność i będą obowiązywać podczas edycji 2021. Wszystkie osoby, które chcą zwrócić zakupiony karnet, mogą tego dokonać za pośrednictwem e-maila [email protected] (w wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru zamówienia). Zwroty są realizowane na konto, z którego zakup został dokonany. W przypadku ukrytych scen będzie prowadzona osobna, limitowana sprzedaż biletów. Sprzedaż ograniczonej liczby karnetów rozpocznie się 22.04 o godz. 10:00. Po tym, jak je wyprzedamy, rozpoczniemy sprzedaż biletów jednodniowych - również w ograniczonej liczbie. Informacje o sprzedaży biletów na SECRET SPOTY i projekcje filmowe ujawnimy bliżej daty rozpoczęcia festiwalu. Ceny karnetów i biletów: Karnet - 179 zł | Bilet jednodniowy - 69 zł | Bilet Secret Spot - 30 zł | Karnet na 10 projekcji filmowych - 99 zł | Bilet na jedną projekcję filmową - 15 zł
Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność w nowych terminach koncertów. Na decyzję o zachowaniu, wymianie lub zwrocie biletów organizatorzy czekają do 13 października 2021 roku (180 dni od najnowszej daty przełożenia koncertów). Prowokatorzy o ponadprzeciętnej inteligencji, którzy mają w głębokim poważaniu, co się o nich myśli i robią to, co sobie założą. Dzieje się tak już od 1980 roku, gdy w ówczesnej Jugosławii w mieście Trbovlje, narodził się Laibach. Dziś miasto jest częścią Słowenii. Nazwa zespołu to niemieckie określenie stolicy tego kraju, Lubljany, aczkolwiek artyści, którym przewodzi Ivan Novak, podkreślają, że ich ojczyzną jest artystyczne państwo Neue Slowenische Kunst (NSK), którego muzycznym skrzydłem jest właśnie Laibach. Zespół flirtował z pop kulturą, którą filtrował przez swoją pokręconą wyobraźnię, korzystał z nazistowskiej ikonografii, komponował dla teatru, filmu, na potrzeby wystaw, przedstawień, szczególnych rocznic (np. z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego). Nie brak też u Laibach odniesień do polityki. Słoweńcy zasłynęli niezapomnianymi przeróbkami, choćby "Life Is Life" Opus, "In The Army Now" piosenki spopularyzowanej przez Status Quo, "Final Countdown" Europe, "Jesus Christ Superstar", czy całego albumu "Let It Be" Beatlesów. Wielką pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia "Macbeth", wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych, jakie Słoweńcy popełnili na albumie "Volk". Wyjątkową, choć budzącą u wielu mieszane uczucia, pozycją w biografii Laibacha, była wizyta w Korei Północnej, gdzie zespół zagrał dla partyjnych aparatczyków koncert z piosenkami z filmu "The Sound Of Music". Koncert Laibach to więcej niż tylko muzyka, głęboki głos Milana Frasa i jego charakterystyczna "pilotka". To również oprawa wizualna i wyjątkowy klimat. Zespół lubi występować w Polsce i czuć to podczas każdej wizyty, a tych było kilkadziesiąt...
Oto wiadomość od organizatorów Mystic Festival. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie zmusiła nas do podjęcia najtrudniejszej w tym roku decyzji – Mystic Festival zostaje przeniesiony na 2-4 czerwca 2022 roku. Judas Priest potwierdzają swój udział, dochodzi dodatkowy Warm Up Day. Drodzy przyjaciele, zdaniem specjalistów jesteśmy w najtrudniejszym miejscu pandemii, ale najciemniej jest przed świtem. Jesteśmy przekonani, że jeszcze w tym roku spotkamy się na koncertach, jednak nie możemy ryzykować organizacji takiego przedsięwzięcia, jakim jest Mystic Festival, dopóki nie będziemy w stu procentach pewni, że zarówno fani, jak i artyści będą w pełni bezpieczni. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by się udało, ale raz jeszcze prosimy o cierpliwość i zaufanie – musimy przełożyć Mystic Festival na rok 2022 i mamy nadzieję, że wszyscy dotrwamy do tego czasu w dobrym zdrowiu. Epidemiolodzy zapewniają, że dzięki szczepieniom pandemia zostanie do tego czasu w pełni opanowana i będziemy mogli bez przeszkód cieszyć się najlepszą muzyką i doborowym towarzystwem. Na szczęście mamy też dobre wiadomości. Judas Priest potwierdzają swój udział w Mystic Festival 2022. Będą jednym z headlinerów i zgodnie z planem zaprezentują swój jubileuszowy show, celebrujący półwiecze Bogów Metalu. Niemal cały program Mystic Festival 2021 zostanie powtórzony w 2022 roku – obecnie dogrywamy szczegóły i niebawem będziemy potwierdzać wszystkie interesujące was nazwy. Nowa data festiwalu, czyli 2-4 czerwca to czwartek, piątek i sobota. Widzimy się w Gdańsku, na terenie Stoczni. Dodatkowo zapraszamy was 1 czerwca na Warm Up Day, kiedy czekać was będą specjalne koncerty i inne atrakcje. Liczba miejsc na Warm Up Day będzie ściśle ograniczona. Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w Warm Up Day bez dodatkowych opłat! Wasze wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym, nie musicie ich aktualizować. Dotyczy to również posiadaczy upgrade'ów biletów jednodniowych do karnetów. Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających Warm Up Day) będzie dostępna w specjalnej cenie 479 zł tylko do 23 grudnia 2021 lub do wyczerpania miejsc. Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w specjalnej cenie 200 zł tylko do 23 grudnia lub do wyczerpania miejsc na Warm Up Day. Każdy kto zachowa bilet z 2020 lub 2021 (dot. również osób, które zakupiły upgrade do biletu jednodniowego) oprócz możliwości uczestnictwa w Warm Up Day otrzyma specjalną, limitowaną płytę CD z nagraniami festiwalowych artystów. To wydawnictwo, które nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży.
"Voodoo Cello" to spektakl, który opowiada historię tajemniczej kapłanki, wykorzystując do tego utwory z repertuaru Radiohead, The Beatles, Donny Summer, Bonnie Tyler, Madonny czy Boba Marleya. Przez ostatnie dziesięć lat Imany oczarowywała swoim głosem polską publiczność. Jej single, takie jak "You Will Never Know" czy "Don't Be So Shy" zdobywały szczyt radiowych list przebojów, a album "The Shape of a Broken Heart" był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju - krążek uzyskał status potrójnej platyny. - "Voodoo Cello" to spektakl, który na tej samej scenie łączy osiem wiolonczel i głos wyśpiewujący kultowe hity muzyki pop - opisuje trasę koncertową wokalistka. - Bez jakichkolwiek efektów specjalnych, całkowicie naturalnie. Wszystkim dobrze znane piosenki zostały zaaranżowane na nowo, zaczarowane przez wiolonczele, które wspierają mnie na scenie. Pojawiam się tam jako kapłanka voodoo, postać całkowicie wymyślona i inspirowana różnymi kulturami. Wykorzystuję dobrze znane melodie do opowiedzenia jej historii. Voodoo Cello to mistyczna podróż kobiety obdarzonej magicznymi mocami. Jej utwory opowiadają historię jej życia, walkę z ciemnością i drogę ku światłości. Żeby do niej dotrzeć, kapłanka musi zwalczyć demon, które w niej mieszkają. Tworzy własne tańce i rytuały, które pomagają jej osiągnąć wewnętrzny spokój. Na potrzeby trasy, kostiumy dla Imany przygotował dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Balmain, Olivier Rousteing. Za scenografię odpowiedzialny jest Eugenio Recuenco, współpracujący z Vogue Espana, Vogue UK, Vanity Fair, Saint Laurent, Playstation, Lavazza czy Motorola. Jego prace były wystawiane na całym świecie m.in. w Hiszpanii, Madrycie, Paryżu, Londynie czy Chinach. Voodoo Cello: 25.10.2021 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki 26.10.2021 - Poznań, Poznań Congress Center 28.10.2021 - Warszawa, COS Torwar 29.10.2021 - Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski 31.10.2021 - Kraków, Auditorium Maximum UJ Bilety na trasę koncertową Imany Voodoo Cello dostępne w sprzedaży od 18 grudnia pod adresem www.followthestep.com. Bilety będzie można nabyć w bileteriach Going., Eventim Polska oraz salonach sieci Empik.
Dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek jest nadal możliwe w miejscu ich zakupu. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują ważność w nowych terminach koncertów. Bilety na przełożone koncerty formacji Epica i Apocalyptica można już teraz wymienić na vouchery do wykorzystania na inne wydarzenia organizowane przez Knock Out Productions. Szczegóły pod tym adresem. https://link.freshmail.mx/c/jbvgh5jj8u/6vy6qm3gnl Nie ma co do tego wątpliwości, że na pytanie o najlepsze zespoły z kręgu symfonicznego metalu nazwa Epica pojawi się w pierwszym zdaniu odpowiedzi obok, chociażby Nightwish, Within Temptation, czy Therion. Założony w 2002 roku przez Marka Jansena po jego odejściu z After Forever zespół, latami ciężkiej pracy zasłużył sobie na słusznie zbierane laury. Znakiem szczególnym Epiki jest fantastyczny śpiew jednej z najpiękniejszych wokalistek na świeci - Simone Simons. Choć nie tylko. Muzyka Holendrów to nie tylko piękne, melodyjne i baśniowe w klimacie pasaże. Na albumach grupy można wychwycić nawet elementy ekstremalnego metalu, muzyki gotyckiej, czy folkowej. W Niderlandach Epica to wysoko ceniony, nagradzany twórca. Dość powiedzieć, że z siedmiu płyt studyjnych formacji żadna nie zajęła w Kraju Tulipanów miejsca niższego niż 12. A doskonała "The Quantum Enigma" z wiosny 2014 roku, wspięła się na pozycję czwartą. W Polsce Epicy nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Grupa tylko w ramach promocji wspomnianego albumu "The Quantum Enigma" gościła kilka razy, za każdym będąc przyjmowaną owacyjnie. Wielu próbowało łączyć metal z muzyką poważną. Niewielu udało się to zrobić dobrze. Niektórzy twórcy zrobili to wręcz wspaniale. Na przykład powstała w 1993 roku w Helsinkach grupa Apocalyptica. Założyło ją zakochanych w metalu paru absolwentów prestiżowej Akademii Sibeliusa w klasie wiolonczeli: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja i Antero Manninen. Z tej czwórki pozostali na placu boju Eicca i Paavo, których uzupełniają wiolonczelista Perttu Kivilaakso, perkusista Mikko Siren i wokalista Franky Perez. Początkowo Apocalyptica ograniczała się tylko do wiolonczelistów w utworach. Przyniosło to sukces już po pierwszej płycie, wydanej w 1996 roku "Plays Metallica By Four Cellos", wypełnionej wyłącznie coverami Metalliki, którą później Finowie mieli okazję niejednokrotnie supportować. Sukces był ogromny, bo album sprzedał się w ponad milionie kopii na całym świecie (złoty status w Polsce). Od albumu "Inquisition Symphony" Apocalyptica zaczęła zamieszczać również własne kompozycje, a na "Cult" słychać było także bas i perkusję. Finowie wprawdzie nie powtórzyli komercyjnego sukces jedynki, lecz ich popularność na świecie utrzymuje się na niesłabnącym, wysokim poziomie. Szczególnie w Polsce, gdzie nie tylko debiut, lecz również płyta "7th Symphony" została złotą płytą, a koncerty zawsze ściągają masę fanów, którzy przyjmują Finów, jak swoich. Warto dodać, że na przestrzeni lat Apocalyptica współpracowała z wieloma znakomitymi muzykami. W tym gronie są, chociażby: Sandra Nasic z Guano Apes, Dave Lombardo, Ville Valo z H.I.M., Joe Duplantier (Gojira), Max Cavalera (Soulfly, Sepultura), Till Lindemann (Rammstein), Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Corey Taylor (Stone Sour/Slipknot).
Szwedzka wiedźma Anna von Hausswolff rzuciła na nas zaklęcie i nie umiemy się uwolnić – to prawdopodobnie "Dead Magic", jak w tytule jej wybitnego materiału sprzed dwóch lat. Z kolei w przeklętym roku 2020 miano twórców najlepszej ekstremalnej płyty sezonu może przypaść amerykańskiej grupie Imperial Triumphant – ich "Alphaville" poszerza granice metalu i zostanie z nami na długie lata. Będzie też jedyny w swoim rodzaj Sólstafir, ze swoim oszronionym, post-black progrockiem i Årabrot, z ekscentrycznym, gotyckim post-punkiem. Bleed From Within będą wybijać zęby deathcore'ową energią, swój ponury rytuał odprawi (Dolch), a Nightrun87 i Favorit89 przypomną, że nie tylko gitarami żyje człowiek (ale co to za życie…). Mroku ci u nas dostatek. W przyszły poniedziałek zostanie ogłosozny podział czerwcowego spotkania na dni i sceny. Do sprzedaży trafią też bilety jednodniowe. Na Mystic Festival 2021 wystąpią: Judas Priest - 50th anniversary show Mercyful Fate Gojira Mastodon Killing Joke Heilung The Hu Katatonia Mayhem Mgła Sólstafir Igorrr Obituary Baroness Kvelertak Vader "De Profundis" Witchcraft Oranssi Pazuzu The Stubs Code Orange Blindead Azarath Anna von Hausswolff Alien Weaponry Infected Rain Gold The Picturebooks Imperial Triumphant The Vintage Caravan Mortiis Årabrot Lindy-Fay Hella The Materia Dopelord Okkultokrati Twin Temple Raging Speedhorn Bleed From Within (Dolch) Dead Lord 1914 (0) Maggot Heart Motanka Proscription Hangman’s Chair Irfan Medico Peste Truchło Strzygi Deluge Ovo Baest Neon Haze (Octopussy / Favorit89 / Nightrun87) Tester Gier Konvent Dwaal Spaceslug Rosk Major Kong Fleshworld Grift Taraban Nightrun87 Red Scalp Czerń Favorit89 Stay Nowhere Only Sons Kiedy: 2-4 (środa-piątek) czerwca 2021 Gdzie: Gdańsk @ Stocznia Gdańska Bilety: Pula nr 3 - 479 zł - do wyczerpania limitowanej puli lub do 11 maja 2021 Pula nr 4 - 499 zł - do wyczerpania limitowanej puli Pula nr 5 - 519 zł – do wyczerpania puli. Karnety trzydniowe na Mystic Festival 2021 dostępne są już na mysticfestival.pl (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ---, --- oraz ---. Już teraz można zakupić upgrade biletów jednodniowych z 2020 roku do karnetu na 2021 za jedyne 200 zł na www.mysticfestival.pl/bilety (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ---, --- oraz ---.
Z powodu trwającego stanu pandemii, na mocy decyzji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie publiczne w Polsce i Europie, tegoroczna trasa Laibach została ponownie przeniesiona. W związku z powyższą zmianą, Laibach wystąpi w Polsce w nowych terminach: 18 maja 2021 roku w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie 19 maja 2021 roku w gdańskim B90. Grupa będzie promować swój najnowszy album "The Sound Of Music". Dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek jest już możliwe w miejscu ich zakupu. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność w nowych terminach koncertów. Bilety na przełożone koncerty Laibach można już teraz wymienić na vouchery do wykorzystania na inne wydarzenia organizowane przez Knock Out Productions. Szczegóły pod tym adresem.
W 2021 roku Mystic Festival potrwa trzy dni. Odbędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, gdzie na pięciu scenach, w tym trzech open air, wystąpi 70 zespołów. Zapraszamy w dniach 2-4 czerwca 2021 i już dziś informujemy, że do wcześniej potwierdzonych Judas Priest dołączają Killing Joke, Heilung, Katatonia, Mgła, Obituary, Vader (grający całe "De Profundis"), Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Truchło Strzygi, Baest, Infected Rain oraz Motanka. Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość (3 dni) festiwalu w 2021 roku. Zachęcamy do ich pozostawienia, tym bardziej, że w tym roku nie będzie już biletów w niższych cenach – Blind Bird i Early Bird. Zatrzymując bilety wspieracie w tych trudnych czasach zarówno organizatorów, jak i artystów, a więc przedstawicieli branży, która jest jedną z najciężej doświadczonych kryzysem związanym z pandemią koronawirusa – bardzo to doceniamy. Bilety jednodniowe z 2020 roku będą ważne w dowolnym wybranym dniu w 2021 roku, będzie można je też rozszerzyć do karnetu trzydniowego za jedyne 200 zł, wykupując dodatkowy bilet, który jest dostępny w formie upgrade'u na stronie Mystic Festival. Na Mystic Festival 2021 wystąpią: Judas Priest - 50th anniversary show Killing Joke Heilung Katatonia Mgła Obituary Vader "De Profundis" Oranssi Pazuzu Witchcraft Truchło Strzygi Baest Infected Rain Motanka Kiedy: 2-4 (środa-piątek) czerwca 2021 Gdzie: Gdańsk @ Stocznia Gdańska Bilety: Pula nr 3 - 479 zł - do wyczerpania limitowanej puli lub do 11 maja 2021 Pula nr 4 - 499 zł - do wyczerpania limitowanej puli Pula nr 5 - 519 zł – do wyczerpania puli. Karnety trzydniowe na Mystic Festival 2021 dostępne są już na: www.mysticfestival.pl (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ---, --- oraz ---. Bilety jednodniowe na Mystic Festival 2021 trafią do sprzedaży po ogłoszeniu większej ilości zespołów. Już teraz można zakupić upgrade biletów jednodniowych z 2020 roku do karnetu na 2021 za jedyne 200 zł na www.mysticfestival.pl/bilety (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ---, --- oraz ---.
Mystic Festival przenosi się na teren Stoczni Gdańskiej, gdzie powstanie pięć scen i pojawi się dwa razy więcej artystów niż w Krakowie. Pierwszą gwiazdą imprezy 2-4 czerwca 2021 jest Judas Priest. - Przyjdzie nam dłużej poczekać na kolejną edycję Mystic Festival, więc musimy to jakoś wam i sobie wynagrodzić - piszą organizatorzy Mystic Festival 2021. - Pracujemy nad tym, by zaprosić jak najwięcej artystów przewidzianych na rok 2020, ale oprócz tego sprowadzimy kolejnych 40 zespołów. Festiwal potrwa o jeden dzień dłużej, a wszystko to szykujemy w industrialnej, lecz gościnnej przestrzeni dawnego terenu Stoczni Gdańskiej, gdzie na stałe przenosimy Mystic Festival. Na 10 hektarach stanie pięć festiwalowych scen, w tym trzy open air! Oczywiście, szykujemy też wiele specjalnych stref i dodatkowych atrakcji. Skoro metalowi bogowie z Judas Priest postanowili świętować swoje 50. urodziny z nami, to tak się stanie i nawet apokalipsa nam w tym nie przeszkodzi – z dumą informujemy, że zespół oficjalnie potwierdził swój udział w przyszłorocznej edycji Mystic Festival. Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość (3 dni) festiwalu w 2021 roku. Na Mystic Festival 2021 wystąpią: Judas Priest (Wielka Brytania) - 50th anniversary show Kiedy: 2-4 (środa-piątek) czerwca 2021 Gdzie: Gdańsk @ Stocznia Gdańska Bilety: Pula nr 3 - 479 zł - do wyczerpania limitowanej puli lub do 11 maja 2021 Pula nr 4 - 499 zł - do wyczerpania limitowanej puli Pula nr 5 - 519 zł – do wyczerpania puli. Karnety trzydniowe na Mystic Festival 2021 dostępne są już na mysticfestival.pl (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ---, --- oraz ---. Bilety jednodniowe na Mystic Festival 2021 trafią do sprzedaży po ogłoszeniu większej ilości zespołów. Już teraz można zakupić upgrade biletów jednodniowych z 2020 roku do karnetu na 2021 za jedyne 200 zł na www.mysticfestival.pl/bilety (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ---, --- oraz ---.
Epica i Apocalyptica wystąpią kolejno: 6 listopada 2020 roku w warszawskim klubie Progresja, a następnie 7 listopada 2020 roku w gdańskim B90. W roli supportu zaprezentuje się grupa Wheel. Wielu próbowało łączyć metal z muzyką poważną. Niewielu udało się to zrobić dobrze. Niektórzy twórcy zrobili to wręcz wspaniale. Na przykład powstała w 1993 roku w Helsinkach grupa Apocalyptica. Założyło ją zakochanych w metalu paru absolwentów prestiżowej Akademii Sibeliusa w klasie wiolonczeli: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja i Antero Manninen. Z tej czwórki pozostali na placu boju Eicca i Paavo, których uzupełniają wiolonczelista Perttu Kivilaakso, perkusista Mikko Siren i wokalista Franky Perez. Początkowo Apocalyptica ograniczała się tylko do wiolonczelistów w utworach. Przyniosło to sukces już po pierwszej płycie, wydanej w 1996 roku "Plays Metallica By Four Cellos", wypełnionej wyłącznie coverami Metalliki, którą później Finowie mieli okazję niejednokrotnie supportować. Sukces był ogromny, bo album sprzedał się w ponad milionie kopii na całym świecie (złoty status w Polsce). Od albumu "Inquisition Symphony" Apocalyptica zaczęła zamieszczać również własne kompozycje, a na "Cult" słychać było także bas i perkusję. Finowie wprawdzie nie powtórzyli komercyjnego sukces jedynki, lecz ich popularność na świecie utrzymuje się na niesłabnącym, wysokim poziomie. Szczególnie w Polsce, gdzie nie tylko debiut, lecz również płyta "7th Symphony" została złotą płytą, a koncerty zawsze ściągają masę fanów, którzy przyjmują Finów, jak swoich. Warto dodać, że na przestrzeni lat Apocalyptica współpracowała z wieloma znakomitymi muzykami. W tym gronie są, chociażby: Sandra Nasic z Guano Apes, Dave Lombardo, Ville Valo z H.I.M., Joe Duplantier (Gojira), Max Cavalera (Soulfly, Sepultura), Till Lindemann (Rammstein), Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Corey Taylor (Stone Sour/Slipknot). Nie ma co do tego wątpliwości, że na pytanie o najlepsze zespoły z kręgu symfonicznego metalu nazwa Epica pojawi się w pierwszym zdaniu odpowiedzi obok, chociażby Nightwish, Within Temptation, czy Therion. Założony w 2002 roku przez Marka Jansena po jego odejściu z After Forever zespół, latami ciężkiej pracy zasłużył sobie na słusznie zbierane laury. Znakiem szczególnym Epicy jest fantastyczny śpiew jednej z najpiękniejszych wokalistek na świeci - Simone Simons. Choć nie tylko. Muzyka Holendrów to nie tylko piękne, melodyjne i baśniowe w klimacie pasaże. Na albumach grupy można wychwycić nawet elementy ekstremalnego metalu, muzyki gotyckiej, czy folkowej. W Niderlandach Epica to wysoko ceniony, nagradzany twórca. Dość powiedzieć, że z siedmiu płyt studyjnych formacji żadna nie zajęła w Kraju Tulipanów miejsca niższego niż 12. A doskonała "The Quantum Enigma" z wiosny 2014 roku, wspięła się na pozycję czwartą. W Polsce Epicy nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Grupa tylko w ramach promocji wspomnianego albumu "The Quantum Enigma" gościła kilka razy, za każdym będąc przyjmowaną owacyjnie. Mający za siedzibę Helsinki zespół Wheel to kolejny obok Hexvessel przykład na udaną muzyczną kolaborację skandynawsko-brytyjską. Grupa powstała w stolicy Finlandii w 2015 roku, a odpowiedzialni za to byli Brytyjczyk James Lascelles (wokal, gitara) i trzech przedstawicieli Krainy Tysiąca Jezior – Saku Mattila, Mikko Määttä i Santeri Saksala. Krótko potem panowie nagrali trzyutworową EP-kę, którą nazwali "The Path EP". Materiał ukazał się w 2017 roku i słychać na nim, że kwartet przykłada wielką wagę do brzmienia, aranżacji oraz smaczków, nietypowych podziałów, polirytmicznych struktur. Najważniejsze było jednak to, że wszelkie zawiłości studyjne, potrafią świetnie oddać podczas występów na żywo. Obecne wcielenie Wheel tworzą trzej oryginalni członkowie (James, Mikko i Santeri) oraz gitarzysta solowy Roni Seppänen. W takiej konfiguracji ukazał się pełnowymiarowy debiut "Moving Backwards" (2019). Recenzenci w przeważającej mierze byli zgodni – to fascynujący, pozytywnie zaskakujący na każdym kroku album. Do tego pełen ważnych treści w tekstach, chociażby koszmaru, jaki przeżywali uchodźcy uciekający z Syrii (singel "Please"), cenzury, fake newsów, kontroli umysłów. Wszystkie bilety będą dostępne na sklep.knockoutprod.net.
Grupę, w której zaczynał wielką karierę Michael Jackson tworzą obecnie Jermaine Jackson, Jackie Jackson, Tito Jackson oraz Marlon Jackson. Kapela znana dawniej jako The Jackson 5 działa pod nazwą The Jackson od połowy lat 70. gdy najbardziej popularny z braci rozpoczął solową karierę. Michael Jackson koncertował z grupą jednak jeszcze w 1984 roku. Podczas koncertu kapela miała zagrać największe przeboje, do których należą piosenki "I Want You Back", "Blame It on the Boogie", "I'll be There" czy "Can You Feel It".
Bilety na koncerty w Gdańsku i Wrocławiu sprzedały się w ciągu jednego dnia. Wobec tego artysta zdecydował się na jeszcze jeden, ostatni stadionowy koncert w tym roku, ale zdecydowanie największy w swojej karierze - na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jak mówi sam Dawid, "tym razem biletów nie powinno zabraknąć", ale biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni ostatnich lat wszystkie koncerty artysty miały status wyprzedanych, można być pewnym, że chętnych będzie bardzo dużo. Przedsmak tego, co wydarzy się na stadionach można zobaczyć w relacji z koncertu na PGE Narodowym z Taco Hemingwayem z ubiegłego roku.
<<<   -   1  2  3  4   -   >>>
© 2011 - 2024 for KupBilecik.pl - online ticketing system. All rights reserved.
Follow us
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Add your email or phone »
COOKIES MANAGEMENT