KupBilecik

News from the music and films

Utwór promuje wydawnictwo "Monika Borzym śpiewa stare piosenki". Wspólny projekt jazzowej wokalistki Moniki Borzym i pianisty Krzysztofa Dysa, to zupełnie nowe interpretacje niezapomnianych utworów sprzed lat. Piosenki Mariana Hemara i Juliana Tuwima czarują słuchaczy od lat 30. XX wieku. Monika Borzym udowadnia, że przedwojenne przeboje nie tracą nic ze swojego uroku także w całkiem współczesnym brzmieniu. "Takie ciało" to bonusowa piosenka w zestawie, skomponowana specjalnie dla Borzym przez Łukasza Borowieckiego i z tekstem Artura Andrusa, słynnego satyryka, poety i wokalisty. Piosenka jest hołdem dla kobiecego ciała i znakomicie wpasowuje się w akcję "ciałopozytywności", którą Monika propaguje i wspiera. Nagraniu towarzyszy teledysk, który powstał przy współpracy z Risk Made in Warsaw.
"Little By Little" pochodzi z albumu "The King of Limbs" z 2011 roku. Utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka a zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead – Monikę Borzym. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie – taki właśnie jest album "Radio-Hedonistycznie. Live at Wytwórnia". - Trzymasz w rękach moje spełnione marzenia, moją totalną frajdę z muzyki, mój prezent urodzinowy dla mnie samej, najpiękniejszy jaki kiedykolwiek sobie sprawiłam – napisała o płycie Monika Borzym. - Moja Radioheadyczna obsesja trwa już bardzo wiele lat, a mimo to nie sądziłam, że kiedyś zdobędę się na to żeby przepuścić ich absolutnie genialną muzykę przez swój aparat głosowy publicznie, a już na pewno nie sądziłam, że wydam taką płytę. Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo. Płyta będzie zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie Wytwórnia 12 lipca 2018 roku. oto tracklista "Radio-Hedonistycznie. Live at Wytwórnia": 1. 15 Step 2. Wieliczka 3. Faust Arp 4. Backdrifts 5. Stryjo wieczorowy / Polyamide Song 6. Glass Eyes 7. Little By Little 8. I've Seen It All (feat. Marcin Januszkiewicz) 9. Weird Fishes/Arpeggi 10. A Reminder 11. Optimistic Premiera płyty już 16 listopada.
Utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka a zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead – Monikę Borzym. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie – taki właśnie jest album "Radio-Hedonistycznie. Live at Wytwórnia". - Trzymasz w rękach moje spełnione marzenia, moją totalną frajdę z muzyki, mój prezent urodzinowy dla mnie samej, najpiękniejszy jaki kiedykolwiek sobie sprawiłam – napisała o płycie Monika Borzym. - Moja Radioheadyczna obsesja trwa już bardzo wiele lat, a mimo to nie sądziłam, że kiedyś zdobędę się na to żeby przepuścić ich absolutnie genialną muzykę przez swój aparat głosowy publicznie, a już na pewno nie sądziłam, że wydam taką płytę. Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo. Płyta będzie zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie Wytwórnia 12 lipca 2018 roku. oto tracklista "Radio-Hedonistycznie. Live at Wytwórnia": 1. 15 Step 2. Wieliczka 3. Faust Arp 4. Backdrifts 5. Stryjo wieczorowy / Polyamide Song 6. Glass Eyes 7. Little By Little 8. I've Seen It All (feat. Marcin Januszkiewicz) 9. Weird Fishes/Arpeggi 10. A Reminder 11. Optimistic Premiera płyty już 16 listopada.
To pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim. Wiersze zainspirowały twórców do stworzenia eklektycznej i zaskakującej mieszanki dźwięków. W Teatrze Syrena Stubbornly Absent wystąpi z gośćmi - Katarzyną Nosowską, Moniką Borzym i Belą Komoszyńską. - Przemysław Gintrowski opowiadał mi przed laty, że Zbigniew Herbert nie przepadał za "udźwiękawianiem" jego wierszy - opowiada Adam Sztaba. - Poezja tego kalibru w istocie nie potrzebuje dodatkowego wsparcia. Lecz nie o wsparcie tu chodzi, tylko o prawdziwą symbiozę. Ten mocno odważny i karkołomny plan twórców płyty, Kasi Klich i Jarosława Płocicy, by odnaleźć język muzyczny komunikujący się z poezją Wisławy Szymborskiej, w pełni się powiódł. Wyrafinowana elektronika, interpretacja, smak, tłumaczenia Joanny Trzeciak i wielobarwność tych utworów, to najwyższy światowy poziom. A poza wszystkim - termin "poezja śpiewana" od dawna zasługiwał na lifting. Poniżej można obejrzeć promujący projekt teledysk - Stubbornly Absent, "Cat in An Empty Apartment". Z kolei pod tym adresem znajduje się zaproszenie od Kasi Nosowskiej. Na połączenie wierszy z muzyką twórcy uzyskali zgodę Poetki oraz amerykańskiego wydawnictwa W.W. Norton & Company, wydawcy tomu przekładów wierszy Szymborskiej "Miracle Fair". Pozostałe tłumaczenia powstały specjalnie na potrzeby projektu. Ich autorką jest Joanna Trzeciak - tłumaczka poezji Wisławy Szymborskiej, wykładowca na Kent State University, laureatka nagród Heldt Translation Prize 2001, Griffin Poetry Prize 2012 oraz Found in Translation 2012.
Do nagrania powstał nastrojowy teledysk, którego reżyserem jest Franek Przybylski. - Moim zadaniem było, aby warstwą wizualną nie przykryć tego wyjątkowego i niespotykanie szczerego języka, który Mariusz Obijalski wraz z Moniką Borzym znaleźli na przekazanie poezji Anny Świrszczyńskiej - opowiada twórca czarno-białego filmiku. - Wraz w występującymi w teledysku Magdą Fejdasz i Oskarem Malinowskim postanowiliśmy znaleźć język ruchu, który w sposób pozbawiony patosu czy przesadnego dramatyzmu opowiedziałby historię "Muszę to zrobić". Historię nie tyle o śmierci, co o konieczności rozstania. Z efektem można zapoznać się tutaj. Utwór promuje płytę "jestem przestrzeń" zawierającą 11 wierszy poetki Anny Świrszczyńskiej w interpretacji jazzowej wokalistki. Krążek ukazał się w ramach cyklu projektów muzycznych pod hasłem "Pamiętamy '44", organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Na płycie można usłyszeć elementy jazzowe, rockowe, elektroniczne, a także popowe. Znajdują się na niej także niespodzianki - w jej nagraniu wzięli udział goście specjalni: John Scofield, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii jazzu, Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, którego można usłyszeć w duecie z Moniką Borzym i Mitchell Long - „czarodziej gitary - amerykański muzyk, specjalista jazzu, bluesa i world music. W nagraniu płyty udział wzięli także: Mariusz Obijalski (fortepian), Hubert Zemler (perkusja),Robert Kubiszyn (kontrabas i gitara basowa) i Michał Zaborski (kwartet smyczkowy). Monika Borzym to polska jazzowo-soulowa wokalistka. Na koncie ma płyty "Girl Talk" (2011, złoty status) i "My Place" (2013, platynowy status) oraz "Back to the Garden" z coverami otworów Joni Mitchell wydaną w 2016 roku.
© 2011 - 2024 for KupBilecik.pl - online ticketing system. All rights reserved.
Follow us
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Add your email or phone »
COOKIES MANAGEMENT